Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині кількість випадків захворювання на кір зменшилася на 16%, – Віктор Лисак

На Полтавщині кількість випадків захворювання на кір зменшилася на 16%, – Віктор Лисак

За ситуації, яка склалася в цілому по Україні щодо росту захворюваності на кір на 33%, у Полтавській області маємо тенденцію до зниження цього показника на 16%.

Про це повідомив директор Департаменту департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак та наголосив, що заспокоюватися щодо цього не варто.

“Сьогодні, 20 січня, ми завершуємо планування щеплення по всіх територіях і подаємо його на Міністерство охорони здоров’я. Також важливим є проведення щоденного і щотижневого моніторингу. Ми досягли популяційного імунітету від керованих інфекцій. Проте зупинятися на цьому не слід, адже щеплення від керованих інфекцій – це і національна безпека нашої держави”, – сказав Віктор Лисак, доповідаючи про стан проведення щеплення населення від керованих інфекцій на апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації.

Він також повідомив, що на Полтавщині показник щеплення від коклюшу, дифтерії, правцю у дітей 1 року життя склав 92,5%. Плановий показник – 95%.

“Це наше завдання. І ми будемо до цього прагнути. Я дякую за роботу у місті Полтава, а також у Великобагачанському, Зіньківському, Миргородському, Глобинському районам. Але є території, які мають показники щеплення нижче 90%. Їм сьогодні потрібно активно працювати. Я просив би взяти це на контроль не лише керівників закладів охорони здоров’я, а і органів місцевого самоврядування, міських голів. Особливо звертаю увагу на ситуацію, яка сьогодні склалася в Оржицькому районі. Шановні колеги, маємо багато попрацювати”, – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Також він додав, що в області існує проблема і щодо корректного планування щеплень. Зокрема, дане питання особливо стосується Кременчуцького, Миргородського і Полтавського районів.

Віктор Лисак наголосив: станом на 15 січня в наявності є всі види вакцин, очікуються централізовані поставки від Міністерства охорони здоров’я України. Медичні імунобіологічні препарати розподілені до закладів охорони здоров’я та приватних медичних закладів області, які проводять імунізацію населення, відповідно до їхньої потреби. Ведеться щотижневий моніторинг залишків вакцин, при потребі проводиться їх перерозподіл між закладами.

До речі, за підсумками 2019 року обсяг щеплень дітей проти дифтерії, правцю, кашлюку склав: дітей у віці 18 місяців – 92,6 %; обсяг щеплень дітей у віці 1 рік проти кору – 95,9 %; обсяг щеплень дітей у віці 6 років проти кору – 95,2 %; рівень вакцинації підлітків проти дифтерії, правцю збільшився та становить 95,2 %, рівень вакцинації проти дифтерії, правцю у дорослих – 100 %.

 

Перейти до вмісту