Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На найближчому засіданні Уряду може бути затверджено перспективний план формування територій і громад Полтавської області, – Олег Синєгубов

На найближчому засіданні Уряду може бути затверджено перспективний план формування територій і громад Полтавської області, – Олег Синєгубов

Під час найближчого засідання Уряду вже може бути розглянуто та затверджено «Перспективний план формування територій і громад Полтавської області», роботу над яким нарешті завершено. Про це заявив Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

«Проведено велику роботу, проаналізовано рекомендації експертів, пройдено консультації та узгодження, враховано побажання людей на місцях та почуто думки полтавських депутатів. Фактично сформовано базовий і головний рівень ефективного самоврядування. Тепер важливо якомога скоріше затвердити план та відповідну карту ОТГ, адже місцеві вибори 2020 року та усі подальші секторальні реформи мають відбуватися вже на новій основі» – пояснює Олег Синєгубов.

За словами очільника області, складнощі при формуванні плану територій і громад були пов’язані із трьома основними чинниками. Перший – це політична кон’юнктура, коли окремі місцеві політики намагалися підлаштовувати створення ОТГ під власні політичні потреби та межі діючих виборчих округів. Другий – пасивність окремих громад, які не проаналізували усі можливості та своєчасно не змогли визначитися із оптимальними варіантами об’єднання. Третій чинник – неповне дотримання офіційної методики формування громад та критеріїв спроможності, внаслідок чого подекуди утворювалися проблемні ОТГ.

Але голова ОДА вважає, що усі ці чинники не є критичними, бо, врешті решт, там, де є спірні питання і де не було знайдено консенсусу, виходячи із норм законодавства, будуть прийняті цілком зрозумілі адміністративні рішення.

Система Orphus