Ви тут:
Суспільство Україна 

На Донеччину доставили понад 20 тонн гуманітарного вантажу

На Донеччину доставили понад 20 тонн гуманітарного вантажу

У Мар’їнці Донецької області в рамках стратегічного проєкту “Допомога Схід” відбулася чергова передача гуманітарного вантажу.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Понад 20 тонн будівельних матеріалів передали до військово-цивільних адміністрацій Красногорівки та Мар’їнки, комунальних лікувально-профілактичних установ “Мар’їнська центральна районна лікарня” та “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Мар’їнської районної ради.

Заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв, який є ініціатором згаданого проєкту, особисто прибув на Донеччину, щоб не лише передати гуманітарний вантаж, а й безпосередньо на місці вивчити нагальні проблемні питання. У медичних лікувальних закладах міста Мар’їнка він поспілкувався з лікарським та сестринським персоналом, оглянув палати, операційні й інші приміщення.

Як зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв, 20 тонн будматеріалів, а це практично 5000 кв. м бельгійського покрівельного руберойду, підуть на перекриття та ремонт дахів лікарень, а також приватних осель, що були пошкоджені внаслідок обстрілів російських окупантів. Загальна вартість наданої допомоги становить майже 800 тис. грн.

“Проєкт “Допомога Схід” є вкрай затребуваним на сьогодні, насамперед в населених пунктах, які розмішені безпосередньо поблизу лінії зіткнення. Тому ця гуманітарна ініціатива буде й надалі розвиватися та продовжуватися. Найближчим часом відбудеться передача чергової гуманітарної допомоги медичного призначення до територіального медичного об’єднання Станиці Луганської, Світлодарської міської лікарні та обласного центру травматології у Лимані. Сума допомоги становитиме майже 800 тис. грн”, – повідомив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами, крім необхідного обладнання та устаткування, планується, що медичні заклади отримають одноразові захисні покриття для операційних, набори для проведення медичних втручань, набори для передопераційної підготовки та промивання ран, одноразовий одяг для медперсоналу, одноразові медичні інструменти, засоби гігієни для важкохворих та набори для лікування опіків.

Загалом від початку роботи стратегічної гуманітарної ініціативи “Допомога Схід” на Донбас було доправлено 65 тонн цільової благодійної допомоги переважно медичного призначення на суму понад 15 мільйонів гривень. Пріоритетний напрямок – підтримка й забезпечення діяльності медичних закладів, які розташовані у населених пунктах, наближених до лінії зіткнення.

Варто зауважити, що цей вантаж доставлено до району бойових дій за сприяння Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (Леонід Костюченко) від української діаспори м. Бамберг, Німеччина (о. Богдан Пушкар) за дійової участі БФ “Міжнародна Асоціація Підтримки України” (Тарас Дурбак).

Проєктом охоплено понад 30 медичних закладів, розташованих у Мар’їнці, Красногорівці, Попасній, Світлодарську, Авдіївці, Краматорську, Сєвєродонецьку, Гірському, Нижнєму, Маріуполі та інших населених пунктах Донецької та Луганської областей, а також військові мобільні госпіталі Об’єднаних сил, до котрих передано гуманітарну допомогу на суму понад 3 мільйони гривень.

Серед переліку допомоги: медичні ліжка, інвалідні візки, меблі, одяг для медперсоналу, матраци, медобладнання, засоби гігієни для важкохворих та інвалідів, ортези, радіологічний апарат, кувези та реанімаційний комплекс для немовлят, одноразові захисні покриття для операційних, набори для проведення медичних втручань, передопераційної підготовки та промивання ран, набори для лікування опіків тощо.

Довідка. Стратегічна гуманітарна ініціатива “Допомога Схід” – це багатопрофільна й різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо допомоги мирним мешканцям Донецької та Луганської областей. Проєкт заснував навесні 2018 року заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв під час перебування на посаді командувача Об’єднаних сил. У 2019 році стратегічну гуманітарну ініціативу схвалив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, її проведення доручено генерал-лейтенанту Сергію Наєву.

Система Orphus