Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Можемо провести позапланові перевірки у закладах освіти області, – Руслан Гурак у Полтаві

Можемо провести позапланові перевірки у закладах освіти області, – Руслан Гурак у Полтаві

28 січня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся з головою Державної служби якості освіти Русланом Гураком.

На зустрічі також були перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, радник голови ОДА з питань освіти Віта Ковальська та начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко.

Завдяки закону «Про освіту», прийнятого у 2017 році, в Україні з’явилась Державна служба якості освіти. Вона прийшла на зміну інспекції навчальних закладів, яка контролювала всі заклади освіти, починаючи від дошкільної до вищої. У повноваженнях служби — проведення інституційного аудиту, позапланових перевірок у закладах освіти, планові і позапланові перевірки у дошкільній та середній, професійно-технічній і вищій освіті.

Руслан Гурак зазначив, що на 2020 рік заплановано проведення 7 інституційних аудитів у закладах освіти Полтавщини.

«У Полтавській області на 2020 рік заплановано 7 закладів освіти, які пройдуть інституційний аудит, і тоді ми зможемо сказати, що відбувається в закладах освіти, в якому вони стані, як налаштовані процеси і які є порушення й недоліки. Тут ми готові бути вашими партнерами, рухатись спільно й дивитись, де ми можемо об’єднувати зусилля, щоб освіта Полтавщини була в авангарді освіти України», – прокоментував Руслан Гурак.

Читайте також: Інституційний аудит: які навчальні заклади Полтавщини перевірятимуть у 2020 році

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов підтримує проведення перевірок у закладах освіти, оскільки у цій сфері на Полтавщини є багато недоліків.

«У нас дуже багато питань по освіті. Нині триває децентралізація, утворюються ОТГ. Опорні школи створили не всі ОТГ. Ті школи, які потрібно оптимізувати, просто перетворили на філії. Нещодавно відвідували Білоцерківську школу. Там навчається всього 75 дітей. Спортивної зали немає. У першому класі навчається 4 дитини, у 6-у – шість дітей. Ми вже не говоримо про мультимедійні способи викладання матеріалу. Нас такий підхід не влаштовує. Тим більше ОТГ позиціонує себе як спроможна громада. Також в області функціонує 25 закладів освіти інтернатного типу. Вони називаються спортивними ліцеями і т. д., але до спорту не мають ніякого відношення. Дітей перевели на інтернатний спосіб навчання, вони з’їжджаються з понеділка, проживають до п’ятниці і роз’їжджаються додому. Утримання однієї дитини в рік становить до 500 тис. грн. Полтава знаходиться на І місці за кількістю розлучень в Україні. На всю область у нас 52 дитини-сироти, які не влаштовані. Розробляємо зараз програму, щоб максимально по-влаштовувати дітей і переорієнтовуємось на дитячі будинки сімейного типу», – говорить Олег Синєгубов.

За словами Руслана Гурака, у цих питаннях Державна служба якості освіти може зініціювати позапланові перевірки у закладах освіти регіону і надати свої рекомендації.

«Ми бачимо ще одну проблему — в кожній ОТГ утворюються новий відділ освіти, і вони не розуміють що робити. Ми можемо виїхати на позапланову перевірку, вивчити роботу місцевого органу управління освіти, потім школи, після цього дати рекомендації, що така школа не може працювати як ліцей чи гімназія, а є можливість залишити тільки початкову школу з можливістю довезення дітей. Ми можемо подивитись як здійснюється управління цими закладами освіти. Стосовно інтернатних закладів також можемо провести позапланові перевірки і дати своє бачення, що там можна зробити»

Також під час зустрічі зазначили про сертифікацію вчителів початкової школи. Реєстрація для проходження сертифікації стартувала 15 січня і триватиме по 31 січня. Квота для Полтавщини цьогоріч становить 69 вчителів.

Як зазначив начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, станом на ранок 28 січня вже зареєструвалось 54 вчителя початкової школи. Минулого року сертифікацію з Полтавщини пройшли 22 вчителя.

Система Orphus