Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

МОЗ надало рекомендації для раннього виявлення можливих випадків вірусної пневмонії (nCoV)

МОЗ надало рекомендації для раннього виявлення можливих випадків вірусної пневмонії (nCoV)

Станом на 20 січня у Китаї в м. Ухвань та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV). Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з м. Ухань, було зареєстровано у Таїланді (2), Японії (1) та Південній Кореї (1).

Усі симптоми у осіб, які захворіли, з’явилися в період між 8 грудня 2019 року та 18 січня 2020 року. Медичними службами було встановлено та обстежено 817 близьких контактів. Період медичного спостереження за контактними особами становить 14 днів.  90 осіб ще залишаються під медичним наглядом,  за 727 особами завершився період спостереження. Позитивних результатів на nCoV не було виявлено.

Оптовий базар морепродуктів м. Ухань було закрито з 1 січня 2020 року. За даними муніципальної комісії з охорони здоров’я зразки, відібрані з базару, дали позитивний результат на nCoV.

МОЗ, з метою раннього виявлення можливих випадків nCoV на території України та вжиття відповідних протиепідемічних заходів підготував практичні рекомендації щодо:

1. Епідеміологічних та клінічнічних критеріїв визначення випадку коронавірусної інфекції (nCoV).

2.   Клінічного ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку коронавірусної інфекції (nCoV).

3.     Переліку виробів медичного призначення, необхідних для роботи з пацієнтом з підозрою на nCoV.

4.     Вимог з дотримання правил інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я, де перебувають пацієнти з підозрою на nCoV.

5. Комунікаційних матеріалів для інформування населення щодо профілактичних заходів.

Центр громадського здоров’я МОЗ України офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ України, а такожкерівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом в Китаї та про актуальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Генеральний директор ВООЗ скликає на 22 січня засідання комітету з надзвичайних ситуацій у зв’язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

Наразі із залученням працівників ВООЗ та CDC все ще тривають розслідування щодо встановлення причин виникнення і факторів передачі інфекції, визначення меж осередків та масштабів поширення інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV).

Міністерство охорони здоров’я України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровано випадки nCoV:

·         уникати тісного контакту з людьми,  що мають симптоми  гострої респіраторної інфекції;

·         частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;

·         уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;

·         люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

Що за вірус?

Вірус ідентифікували як штам коронавірусу – поширеного вірусу, який вражає ніс, пазухи або верхню частину горла.

Новий вірус викликає розвиток пневмонії. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і ускладнене дихання.

Вірус вперше виявили у грудні минулого року у китайському місті Ухань.

Він може передаватися від людини до людини. Національна комісія з питань охорони здоров’я КНР повідомила, що принаймні два випадки заражень сталися саме таким чином.

Станом на вівторок, кількість заражених новим вірусом у Китаї лише за офіційними даними складає 218 людей. Західні експерти не виключають, що реальна кількість інфікованих може бути значно вищою за офіційні цифри й сягає 1700 людей.

Спалах пов’язують із ринком морепродуктів в Ухані, де також продавали живих тварин – саме від них могли заразитися люди, припускають фахівці.

Система Orphus