Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН встановлюватиме мінімальну ціну контракту у вишах

МОН встановлюватиме мінімальну ціну контракту у вишах

Держава буде встановлювати мінімальну ціну на навчання за контрактом у вишах на певних спеціальностях.

Про це пише портал Освіта.ua з посиланням на інтерв’ю Українській правді. Життя, заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного.

За його словами нововведення почне діяти вже з літа 2020 року.

“Є багато ефектів цього нововведення. Ми зупиняємо пагубний демпінг, коли університети на кожній вступній кампанії намагаються підгледіти у конкурента і спустити ціну нижче. Вони давно ставлять ціну, яка є значно меншою собівартості підготовки. Якщо спитати будь-який бізнес, чи він може продавати продукцію нижче собівартості, вам одноголосно скажуть, що це смерть бізнесу. Університети це розуміють, але мають подушку у вигляді держфінансування”, – зазначає заступник міністра.

Він наголосив, що саме тому існує явище дотації навчання контрактників за рахунок бюджетних грошей.

“Через демпінг на ціни на контракт людей привчили до такого сприйняття вищої освіти як чогось недорогого. Ми радше купимо євробляху за 100 тисяч гривень, ніж оплатимо 4 роки навчання на бакалавраті за ці самі гроші. Треба закінчувати з таким підходом, тому що це питання якості навчання, зарплат викладачів і забезпеченості університетів. Запровадження індикативної собівартості дозволить це зробити”, – каже Єгор Стадний.

Також він припустив, що демпінг університетів на вартості навчання може мати й корупційну складову.

“Університети, які зараз ставлять ціну на контракт 12-13 тисяч на популярні спеціальності – я ж розумію, що деякі з них не чисті на руку і “добирають” на сесіях. Тобто зарплату офіційну викладачу високу дати не можемо, бо контракти низькі, а на сесіях – вольниця, знімайте урожай. Сподіваюся, це не поширене явище, характерне для малої кількості закладів. А хіба хтось захоче в умовах високої ціни на контрактне навчання платити ще й хабарі на сесії?”, – підкреслив заступник міністра освіти і науки.

Читайте також: В Україні працюють над новим законом про єдину систему професійної освіти, – Єгор Стадний у Полтаві

Заступник міністра освіти і науки відвідав три виші у Полтаві

Система Orphus Поделиться на fb