Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Міст через Сулу в Лубенському районі введуть в експлуатацію після обстеження

Міст через Сулу в Лубенському районі введуть в експлуатацію після обстеження

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов 30 січня скликав дорадчу групу щодо ситуації з реконструкції мосту через річку Сула у Лубенському районі (дорога М-03 Засулля-Лубни).

Нагадаємо, ремонтні роботи на мосту розпочались у травні 2018 року. Завершити його планували у 2019 році, проте терміни неодноразово зривались.

Очільник Полтавщини повідомив, що будівельні роботи на мосту завершились 25 січня. Нині підрядник демонтує техніку.

«Там порушено кримінальне провадження щодо переносу термінів, якості виконаних робіт. Але пустити машини по мосту, коли він не введений в експлуатацію, не можна. Будівельні роботи вже завершились 25 січня. Зараз розпочалась процедура введення його в експлуатацію. Для цього потрібно провести відповідні випробування. Державний орган, який це здійснюватиме, надасть висновок, чи є міст безпечним»

Як повідомив головний інженер підрядника, у зв’язку кримінальним провадженням свого часу була вилучена документація. Наступного тижня її відновлять, оскільки була ухвала суду і документацію частково повернули. Обіцяють, що у середу, 5 лютого, документація буде замовника.

За словами т.в.о. директора Департаменту будівництва, містобудування й архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Олександра Слободяна, обстеження мосту розпочнуть з 4 лютого ДП «ДерждорНДІ» імені М.П. Шульгіна.  Для цього потрібно частково відкрити рух на мосту.

«Вже закінчились роботи по натягуванню канатів, демонтується пантонний міст, ми ведемо роботу з ДерждорНДІ, яке розпочне обстеження з 4 лютого. Установа прохає на час проведення обстеження для визначення впливу динамічного навантаження відкрити по мосту рух — це буде для легкового автотранспорту не більше 3,5 тонн з обов’язковим контролем режиму руху працівниками поліції та інженерної служби»

Начальник управління капітального будівництва Департаменту будівництва, містобудування й архітектури й житлового-комунального господарства Полтавської ОДА Наталія Яковченко пояснює, що введення мосту в експлуатацію можливе після отримання результатів обстеження.

«Відкрити рух необхідно для фахового здійснення обстеження, тобто, побачити, як діють ці конструкції під впливом динамічних навантажень протягом певного часу. Цього тижня підрядник демонтує свою техніку, допоміжні матеріали. Погодять схему обмеження руху, встановлять знаки. Саме введення в експлуатацію відбудеться після одержання нами результатів обстеження»

Депутат Полтавської обласної ради Руслан Ляшко констатує факт завершення будівельних робіт.

«Я був на мосту, бачив, що роботи вже завершились, зараз прибирають прилеглу територію, також зустрічав робітників Державного дорожнього будівельного інституту. Вони проводили попередні виміри, щоб зробити паспорт на міст і підготувати документи до здачі в експлуатацію», – зазначив депутат Полтавської обласної ради Руслан Ляшко.

Народний депутат України Анастасія Ляшенко висловила думку про обмеження великовагового транспорту на відремонтованому мосту.

«Надто великою ціною нам дався цей міст. Бо сума фінансування, витрачена на його ремонтування, дійсно суттєва. Люди понесли великі втрати, це об’їзд кожного дня на роботу об’їзною дорогу, навантаження на витрати, велика небезпека, бо рух ускладнений. Але перш за все це безпека людей. Вважаю, що рух по мосту і навантаження великовагового транспорту потрібно обмежувати»

Насамкінець, Олег Синєгубов запропонував 10 лютого ще раз зібрати дорадчу групу для обговорення проблемних питань щодо мосту.

Система Orphus Поделиться на fb