Ви тут:
Комуналка Суспільство Україна 

Мінрегіон запроваджує інструмент стратегічного розвитку систем теплопостачання в Україні

Мінрегіон запроваджує інструмент стратегічного розвитку систем теплопостачання в Україні

Мінрегіон запропонував нову методику розроблення схем теплопостачання, ціль якої – надати органам місцевого самоврядування повноцінний та ефективний інструмент довгострокового планування теплопостачання населених пунктів.

Про це інформує прес-центр ініціативи “Децентралізація влади”

Діючі дотепер методичні рекомендації, з урахуванням прийнятих законодавчих актів із забезпечення енергоефективності будівель, не давали можливості системно вирішити це питання, що становило суттєву перешкоду у реалізації державної політики у сфері теплопостачання.

Методика направлена на запровадження в населених пунктах з кількістю жителів більше 20 тис. осіб ефективної системи централізованого теплопостачання, яка передбачає виробництво 50% теплової енергії з відновлювальних джерел енергії, або 75% теплової енергії, виробленої у процесі когенерації.

Згідно розроблених рекомендацій, запроваджується система цільових показників теплопостачання населеного пункту, які включають:

– показники структури теплопостачання;

– показники ефективності виробництва теплової енергії;

– показники ефективності транспортування теплової енергії;

– показники надійності теплопостачання;

– показники якості теплопостачання;

– показники екологічності теплопостачання.

Методика розроблення схем теплопостачання населених пунктів визначає економічно ефективний варіант теплопостачання, який порівняно з базовим варіантом, зменшує обсяг використання енергетичних ресурсів потрібних для виробництва, транспортування та постачання одиниці теплової енергії споживачам та дозволяє досягнути встановлених методикою цільових показників стану систем теплопостачання.

Тим самим споживачі, співвласники багатоповерхових будинків зможуть прийняти рішення про відмову від централізованого теплопостачання, якщо розробленою схемою буде визначена доцільність переведення будинку на автономне чи індивідуальне опалення.

Для теплопостачальних підприємств розроблена по методиці нова схема визначає варіанти та перспективи розвитку галузі на 10 років з відповідним джерелом фінансування.

Для органу місцевого самоврядування методика дозволяє розробити складову генерального плану розвитку населеного пункту, стає основою для розвитку його систем теплопостачання, дає змогу планувати найбільш економічно ефективне теплопостачання. В свою чергу, це дозволить зменшити обсяг використання енергетичних ресурсів, підвищить енергоефективність, якість, безпеку, екологічність та надійність теплопостачання населеного пункту.

Наразі методика передана на узгодження до центральних органів влади, а також оприлюднена на офіційному сайті Мінрегіону для обговорення https://bit.ly/3aM9FUx.

Перейти до вмісту