Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Медзаклади Полтавщини найбільш готові до контрактування з НСЗУ, – директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

Медзаклади Полтавщини найбільш готові до контрактування з НСЗУ, – директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

15 січня у Полтавському обласному онкодиспансері відбулася зустріч керівників медзакладів області, першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА з міжрегіональним представництвом Національної служби здоров’я України.

Під час наради директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна та фахівці Департаменту охорони здоров’я розповіли керівникам медзакладів про проведену роботу областю у реформуванні медицини та окреслили першочергові завдання, які необхідно виконати “лікарням” для контрактування з НСЗУ щодо надання якісних медпослуг з квітня 2020 року.

“З квітня вся країна переходить від оплати за ліжко-місце до оплати за надану послугую Пілот, який відбувався на Полтавщині, показав, що цей механізм працює. Медзаклади області посідають перше місце в Україні щодо готовності до контрактування з НСЗУ. Ваші лікарні демонструють позитивну динаміку і в комп’ютеризації. Я впевнена, що до 28 лютого всі заклади охорони здоров’я встигнуть автономізуватися, підключитись до електронної системи й отримувати кошти за надані пацієнтам послуги. Також Полтавщина є лідером з отримання коштів від НСЗУ”, – зазначила Вікторія Мілютіна.

Вона додала, що заклад повинен відповідати всім вимогам. В іншому випадку його не законтрактують.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак підбив підсумки проведеної роботи.

“Ми перші в Україні законтрактувалися, перші розпочали працювати з НСЗУ і отримувати оплату за надану послугу, ми стали ефективніше та прозоріше використовувати податки, які платять люди. Реформу охорони здоров’я необхідно розглядати, як засіб для досягнення цілі – стандартизувати та зробити доступними медичні послуги. Громадське здоров’я – це 10 надважливих функцій. У нас є комунальне підприємство, яке вже функціонує,  ми повинні активно працювати в цьому напрямку”, – наголосив Віктор Лисак.

Також він розповів про нормативну базу, якої раніше не було і яка потрібна, як керівникам лікарень, так і місцевій владі.

Начальник відділу фінансово-економічної роботи ДОЗ Алла Бредихіна проінформувала керівників про першочергові завдання, які необхідно виконати лікарням для контрактування.

Одним з таких завдань є наявність Стратегічного плану розвитку лікарні. Це документ, який розробляється на 3 – 5 років та затверджується сесією міської чи районної ради. Також керівникам медзакладів необхідно не забувати про своєчасні внесення змін до фінансових планів. Порушення “фінансового плану” може призвести до кримінальної відповідальності.

Система Orphus