Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

“Мапа комерційного обліку” покаже, скільки тепла знадобилося на опалення вашого будинку в грудні, – “Полтаватеплоенерго”

“Мапа комерційного обліку” покаже, скільки тепла знадобилося на опалення вашого будинку в грудні, – “Полтаватеплоенерго”

Перший місяць цієї календарної зими, на відміну від минулорічної, виявився не вельми щедрим на сніг чи мороз. Проте й аномально теплим він також не став: протягом майже всього місяця температура зовнішнього повітря коливалась здебільшого у межах від -3°С до +3°С і лише 22-23 грудня зафіксовано максимум денної температури — близько +10°С.

Як температура зовнішнього повітря вплинула на обсяги споживання тепла і де знайти адресну інформацію про кожен будинок, читайте далі.

Хоча грудень минулого року і не надто нагадував зиму, проте середньомісячна температура зовнішнього повітря перевищила нормативні показники всього на кілька градусів і, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, становила +2,1°С, повідомляє пресслужба “Полтаватеплоенерго”. Тож порівняно з початком минулої зими, коли середня температура за місяць була -2,7°С, теплової енергії на опалення житлових будинків знадобилося менше. З адресною інформацією щодо обсягів теплоспоживання у житловому фонді Полтави, а також Карлівки, Машівки, Решетилівки і Котельви, де «Полтаватеплоенерго» надає послуги, можна ознайомитися вже зараз в он-лайн сервісі «Мапа комерційного обліку» на офіційному сайті підприємства (http://te.pl.ua/).

Скільки тепла спожили мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

Кількість полтавців, які розраховуються за фактично спожиту теплову енергію, що використовувалась на опалення їхніх багатоповерхівок і обліковувалась будинковими лічильниками, ще в минулому опалювальному періоді досягла позначки в 95%. Саме їм насамперед буде корисно зазирнути в цілодобовий он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку» (http://te.pl.ua/gmap.html), щоб дізнатися, скільки тепла надійшло до їхніх будинків.

Нагадаємо, що відомості, подані в «Мапі комерційного обліку», упродовж опалювального періоду оновлюються регулярно — у першій половині кожного місяця. За підсумками грудня 2019 року інформація на сервісі вже оновлена.

Традиційно «Мапа комерційного обліку» містить адресну інформацію про кожну багатоповерхівку, мешканцям якої «Полтаватеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води. Якщо в будинку встановлений комерційний (будинковий) вузол обліку теплової енергії, то в інформаційному блоці про нього будуть відображені такі відомості: дати зняття попередніх та поточних показників приладу обліку, самі показники, загальна площа житлових приміщень у будинку, обсяг споживання теплової енергії і питоме споживання (кількість теплової енергії, що прийшлася на 1кв. м опалювальної площі).

Для споживачів найбільш корисною величиною є питоме споживання, адже саме цей показник дає можливість оцінити орієнтовну вартість послуги з централізованого опалення в розрахунковому періоді та порівняти теплоспоживання з іншими схожими житловими будинками.

Мешканцям житлових багатоповерхівок, збудованих і введених в експлуатацію після 2000-х років (де, крім будинкового теплового лічильника, наявна технічна можливість встановити індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії), нагадуємо: на мапі для ваших житлових будинків відображені тільки показники будинкового приладу обліку тепла і часові рамки їх зняття.

Якщо ж у багатоповерхівці, де мешкає споживач, будинковий лічильник теплової енергії поки що не встановлений, нарахування за послуги підприємства він може побачити в «Особистому кабінеті споживача», який також функціонує цілодобово. 

Як відшукати адресну інформацію на «Мапі комерційного обліку»?

Інтерфейс сервісу максимально простий та інтуїтивно зрозумілий для будь-якого користувача. Щоб знайти свій будинок, достатньо вибрати в полі «Місто» свій населений пункт. У полі «Вулиця» необхідно почати вводити назву вулиці — і за мить з’явиться список вулиць, які починаються на схожі буквосполучення, з якого слід обрати відповідну назву. Залишається так само знайти в списку, що випадає, свій номер будинку (і номер вводу чи корпусу, якщо такий є). Клікнувши на «Показати», користувач побачить усю актуальну інформацію щодо обраної багатоповерхівки.

Наприклад, у формі адреси вводимо: Полтава, вул. Героїв АТО, 63, ввід 2 (кв. 73-144). Сервіс покаже не тільки місце розташування цього будинку на карті, а й усю актуальну інформацію щодо нього за листопад.

Тож закликаємо всіх споживачів «Полтаватеплоенерго» користуватися сервісом «Мапа комерційного обліку» (http://te.pl.ua/gmap.html), адже це дасть їм можливість дізнатися більше про теплоспоживання їхнього житлового будинку.

Система Orphus