Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Лікарі назвали плюси зайвої ваги

Лікарі назвали плюси зайвої ваги

Серцево-судинні захворювання, гіпертонія, діабет та інші метаболічні захворювання часто приписують тільки одному стану – надмірній вазі. Дослідження американських вчених показує, що, хоча повні люди більш схильні до деяких небезпечних для здоров’я станів, вони також мають велику ймовірність їх пережити.

Дослідження команди з Центру контролю і профілактики захворювань США озвучило несподіване твердження: індекс маси тіла з надмірною вагою від 25 до 29,9, ймовірно, збільшить тривалість життя людини. До цього висновку команда прийшла після ретельного і поглибленого аналізу 97 попередніх досліджень з ожиріння, що охоплюють понад три мільйони дорослих учасників, повідомляє changeua.com.

За словами співавтора дослідження, Брайана Кіта, за цими статистичними даними ряд факторів чітко демонструють, що помірне ожиріння першого ступеня не слід розглядати як медичну проблему.

Коли організм бореться з хворобою, йому потрібно більше енергії для правильного лікування. Доктор Кіт каже, що енергія, запасена в «зайвих» кілограмах, далеко не надлишкова, коли організм відчуває сильний стрес і потребує сил.

Жирова тканина – жири та пов’язані з ними гормони посилюють захист організму, пропонуючи запаси енергії і протизапальні засоби для боротьби з інфекціями в величезній кількості.

Хоча люди з надмірною вагою статистично більш схильні до певних захворювань, більш легкі і худі люди з більшою ймовірністю не переживуть їх.

Наприклад, при серцево-судинних проблемах і особливо при гострій серцевій недостатності пацієнти з низьким процентним вмістом жиру в організмі з більшою ймовірністю мають смертельні наслідки, ніж пацієнти з надмірною масою тіла.

Інший приклад: гіпертонія. Пацієнти з надмірною вагою приймають і засвоюють свої ліки набагато легше і з меншою кількістю побічних ефектів, ніж худі люди з найбільш поширеними ускладненнями і коливаннями тиску після медикаментозного лікування.

Дослідження, опубліковане в журналі Immunology, показує, як шкіра людей з великою кількістю підшкірного жиру може завершити механізм коагуляційного каскаду значно швидше, ніж шкіра людей з нормальною вагою, а також в разі забруднення порізу або іншої рани, інфекційний процес проходить набагато швидше, імунітет більш стабільний.

Дослідники не стверджують, що для здоров’я краще підтримувати надлишкову вагу. Але їх дослідження спрямоване на те, щоб заспокоїти людей із зайвими кілограмами. Десятиліття популярна культура і кіномистецтво перетворили ідеальне тіло в культ, породили тривалу фобію в суспільстві з надмірною вагою. Ця фобія часто призводить до психологічних розладів, нездорового харчування і руйнівних фізичних навантажень для схуднення  та завдає шкоди здоров’ю.

Система Orphus Поделиться на fb