Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Львівський “Святий Миколай” благословив Харківського і Полтавського архієпископа ПЦУ

Львівський “Святий Миколай” благословив Харківського і Полтавського архієпископа ПЦУ

Святий Миколай – один із найшанованіших святих в Українській Церкві. До нашого часу збереглося багато його ікон, зокрема, й у Львові в Національному музеї імені Андрея Шептицького. На VII відкритому регіональному фестивалі духовної музики «Небесні перевесла» книга про колекцію найпоширеніших в українському іконописі ікон «Святий Миколай з житієм» стала дарунком Владиці Афанасію з нагоди його 65-річного ювілею.

Надрукований у львівському видавництві «Свічадо» альбом кандидата мистецтвознавства, завідувачки відділу «Давнє мистецтво» Марії Гелитович «Святий Миколай з житієм», у якому представлена найбагатша збірка ікон святого Миколая, архієпископу Харківському і Полтавському Афанасію ПЦУ подарувала заслужений працівник культури України ведуча фестивалю «Небесні перевесла» Валентина Шемчук. Їй та артистам ювіляр вручив свою нову книгу «Останній поріг».

На пошану 65-ліття архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія Православної Церкви України, на славу наших видатних сучасників-композиторів та на ознаку пам’яті їхніх великих попередників співаки виконували шедеври світової класики. Глибоко вразив особливим зверненим до Пречистої Діви настроєм твір Богдана Шиптура «Молитва до Богородиці» на геніальний вірш Тараса Шевченка з поеми «Марія» та, як завжди, неперевершено линув елегійний скрипковий мотив – «Мелодія ля-мінор» Мирослава Скорика. Урочисто звучали «Аве Марія» Джуліо Каччіні й «Достойно є» Кирила Стеценка. Замилував «Святий Боже» полтавця Григорія Давидовського. Викликали захоплення антифонне величання «У царстві Твоїм» Юрія Сластіона, церковний хор «Милість спокою» Григорія Китастого, зворушливий солоспів «Під Твою милість» Ігора Соневицького – молитви виром життя віднесених у далеку Америку музикантів, чия творчість переможно повертається в Україну, чий талант полонить серця шанувальників. Найщедріший скарб Господньої Благодаті збагатив щирістю душу, окрилив піснею думку!

 

Система Orphus