Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Ким був святий Василій, пам’ять якого вшановують 14 січня

Ким був святий Василій, пам’ять якого вшановують 14 січня

14 січня Православна Церква вшановує пам’ять Василія Великого. Він є одним із великих богословів Церкви та одним із найбільш шанованих на наших землях святих.

За своє праведне життя він іменується Церквою Великим, чого удостоєні небагато хто навіть серед святих.

Знатна і побожна сім’я, в якій народився святий в 330 році, змалечку готувала його відстоювати Христову віру. У святителя було дев’ятеро братів і сестер, з яких п’ятеро причислені до лику святих. Крім того, святою була і його мати – праведна Емілія.

За своє коротке життя святитель залишив нам багато богословських праць, проповідей, листів, тлумачень Священного Писання, уклав багато молитов і церковних правил, а також чин Божественної літургії, який і нині служиться у визначені дні впродовж року.

За царювання імператора Валента святителя почали переслідувати за його переконання й віру Христову. Проте у царя був хворий син – Галат. Ніякі ліки не допомагали йому. Дружина докоряла цареві, що син хворий тому, що цар виступає проти Бога і Церкви та її вірного слуги Василія Великого. За молитвами Василія Великого Господь зцілив хворого сина. Втім, у його служінні були й інші випадки Божого зцілення.

Помер Василій Великий 1 січня 379 року.

Святий Василій Великий був аристократом не лише за походженням, а й за духовними та моральними якостями. Він постійно підтримував свою паству: усі особисті кошти витрачав на створення притулків, лікарень, монастирів. До речі, святого Василія Великого називають батьком грецького чернецтва, адже його правила чернечого життя є зразком для уставів спільного життя у монастирях.

Система Orphus