Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчужанам радять зробити щеплення проти грипу

Кременчужанам радять зробити щеплення проти грипу

З початку року у Кременчуці на грип захворіло 16 осіб, 14 з них – діти. І хоча на даний час епідпорог захворюваності на грип та ГРВІ не перевищено, медики радять жителям міста зробити щеплення. Вони наголошують, що це найдієвіший засіб протидії цій небезпечній, перш за все ускладненнями, хворобі. Головний епідеміолог міста Лариса Коровіна зазначає, що придбати вакцини можна в аптечній мережі міста після консультації з лікарем. Імунітет починає вироблятися вже після двох тижнів після імунізації і зберігається протягом 6-8 місяців після вакцинації.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила дані про те, що в сезон грипу 2019-2020 очікується спалах трьох основних його штамів і одного додаткового: H1N1, H3N2, В/Colorado, B/Phuket. Тож якщо людина зробила щеплення в минулому році, вірогідність захворіти цьогоріч дещо нижча.

Грип непередбачуваний і тяжким може виявитися будь-якого сезону. Він може бути двохвильовим чи одно хвильовим, з переважанням типу А чи В, підтипом H1N1 чи H3N2. Для розширення банку захисту важлива регулярна вакцинація. Першочергово потребують щеплення діти і літні люди. Фахівці ВООЗ зазначають, що грип супроводжується температурою тіла до 39 градусів.

Дуже часто хвора людина відчуває інтоксикацію, якій притаманні нудота, блювота, головний біль, зниження апетиту, загальна втомлюваність, запаморочення, ломота в тілі, іноді – діарея.

Перші симптоми грипу – це закладеність носа, біль у горлі, можливий кон’юктивіт. Найперша і єдина настанова лікарів щодо лікування – це звернення за медичною допомогою до фахівця. Медики категорично забороняють займатися самолікуванням.

Якщо з’являються симптоми грипу, необхідно брати лікарняний лист. Потрібно максимально скоротити спілкування з рідними, дотримуватися постільного режиму. Якомога частіше рекомендують змінювати постільну білизну хворого. Кілька разів на день треба робити вологе прибирання.

Важлива складова лікування грипу – вживання великої кількості теплої рідини. Наприклад, чаю з лимоном, малиною чи смородиною. Згодиться будь-яке варення, що є в домі. Серед тих ліків, які можна призначити собі самостійно, – спреї проти закладеності носа і морська сіль для його промивання. За наявності «білого» нальоту в горлі його можна полоскати.

Лікар під час консультації може додати жарознижуючі чи протиалергічні препарати.

ГРВІ та грип найчастіше передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому не соромтеся користуватись маскою у місцях великого скупчення людей чи у громадському транспорті. Пам’ятайте, що маска – засіб одноразового використання. Тому придбати в аптеці варто цілу упаковку. Зроблену власноруч марлеву маску можна прати – це обійдеться дешевше.

Щоразу після відвідування громадських місць ретельно мийте руки. Після цього можна використовувати антибактеріальний гель, він дієвіший, ніж вологі серветки. Не забувайте обробляти свій мобільний телефон – і екран, і тильний бік.

Окрема рекомендація: вживайте вітаміни: часник, протертий лимон, клюкву та інші ягоди з високим вмістом вітаміну С.

Дуже важливо не переохолоджуватися. Якщо людина змерзла, промокли ноги, шанс серйозно захворіти зростає у рази.

Та все ж пам’ятайте, що вакцинація залишається одним із найефективніших профілактичних засобів. Щеплення проти грипу запобігає розвитку ускладнень, у тім числі смертельних.

Система Orphus