Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчужанам радять не купувати м’ясо птиці на стихійних ринках

Кременчужанам радять не купувати м’ясо птиці на стихійних ринках

У виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради під головуванням  заступника міського голови Ольги Усанової відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Ольга Усанова зазначила, що необхідність проведення заходу викликане тим, що в Україні вперше за три роки зафіксовано спалах пташиного грипу у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області. І хоча у Кременчуці  та наближених до нього районах подібних випадків не реєструють, члени комісії обговорили питання щодо попередження цієї інфекційної хвороби та заходи, які необхідно для цього вжити, повідомляє пресслужба Кременчуцької міської ради.

Представник Держпродспоживслужби Богдан Гаврик зазначив, що  пташиний  грип поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму перш за все через слизові оболонки. Переносять його на далекі відстані перелітні дикі птахи. Вірус дуже добре зберігається за умови низьких температур. Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами.   Грип птиці – небезпечний і для людини, перш за все своїми ускладненнями: запаленням легенів, ішемічною хворобою серця, порушеннями мозкового кровообігу тощо. Захворювання пташиним грипом може закінчитися летально в разі відсутності своєчасної медичної допомоги.  

На сьогодні по місту і в районі ситуація контрольована. Відповідні служби перевіряють наявний в магазинах товар, провадяться запобіжні заходи на підприємствах, ринках, де є птиця.  За попередніми висновками –у магазини  великих торговельних мереж Кременчука не завозиться м’ясо птиці із Вінницької області, де зафіксовано випадок захворювання на пташиний грип.

А от зі стихійними ринками все набагато складніше, адже той товар не перевіряється і його географія теж невідома. Тому громадянам радять ні в якому разі не купувати м’ясо будь-якої домашньої птиці, яйця, у непристосованих для цього місцях і без відповідних документів.

Обговоривши питання, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради прийняли рішення,  відповідно до якого окреслено план дій усіх відповідних служб, підприємств, установ в умовах загрози поширення зазначеного виду вірусу.

Система Orphus Поделиться на fb