Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчуцькі депутати наполягають на будівництві нового мостового через Дніпро саме у Кременчуці

Кременчуцькі депутати наполягають на будівництві нового мостового через Дніпро саме у Кременчуці

На пленарному засіданні позачергової 41 сесії Кременчуцької міської ради VII скликання 23 січня 2020 року прийнято рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації щодо внесення змін до Схеми планування території Полтавської області».

Про це повідомляють у Кременчуцькій міській раді.

Кременчуцькі депутати переконані, що новий міст через Дніпро має бути збудований саме у Кременчуці, що відповідає чинній Схемі планування території Полтавської області. Обґрунтування цього вони висловили у своєму зверненні до Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації.

Звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації щодо внесення змін до Схеми планування території Полтавської області

Місто Кременчук – великий промисловий центр, розташований в центральній частині України на обох берегах річки Дніпро на перетині автомобільних шляхів державного значення. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 712 «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення» через Кременчук проходять автомобільні дороги М-22 «Полтава-Олександрія», Н-08 «Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь».

Обидві дороги загальнодержавного значення проходять через Крюківський міст, який вже 30 років перебуває в аварійному стані. Цей міст було відбудовано у 1949 році на опорах, які були зведені ще у 1872 році! Через значне транспортне навантаження, яке створюють як місцеві автомобільні перевезення, так і великовагові транзитні транспортні потоки, на Крюківському мосту руйнуються залізобетонні конструкції, деформаційні стики, асфальтове покриття. Мостовий перехід знаходиться у критичному стані і потребує негайного капітального ремонту. Неодноразові звернення до центральних органів влади, ПАТ «Укрзалізниця» з проханням вирішити питання щодо проведення капітального ремонту мостового переходу позитивного результату не принесли. Незважаючи на те, що мостова конструкція перебуває у віданні регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», міська влада Кременчука підтримує асфальтобетонне покриття проїжджої частини мосту в робочому стані.

Проте, щоб розв’язати одну з великих транспортних проблем держави, потрібно не тільки ремонтувати старий міст в Кременчуці, а й будувати новий. І для цього вже було проведено певні підготовчі роботи. На проект будівництва нового мосту в Кременчуці витрачено десятки мільйонів коштів з державного бюджету. Місце його розташування підбиралося дуже ретельно з урахуванням зручних транспортних розв’язок, воно відповідає затвердженій Схемі планування території Полтавської області.

Але цього не беруть до уваги чиновники різних рівнів, які наполегливо протягують інший проект – будівництво нового мосту в чистому полі поблизу Горішніх Плавнів, за десятки кілометрів від Кременчука. Цей проект не вирішує транспортної проблеми міста Кременчука, як у сполученні між лівобережною та правобережною частинами міста, так і в спрямуванні транзитних транспортних потоків. Думку кременчужан у вирішенні цього питання просто ігнорують.

Полтавська обласна державна адміністрація наразі ініціює питання внесення змін до Схеми планування території Полтавської області. Ці зміни передбачають ще один міст через Дніпро поблизу Горішніх Плавнів та десятки кілометрів під’їзних доріг до нього як на лівому, так і на правому березі Дніпра.

Депутати Кременчуцької міської ради Полтавської області стурбовані відсутністю чіткої та обгрунтованої позиції обласної влади у питанні вирішення транспортної проблеми не тільки міста Кременчука, а і всього регіону, і висловлюють переконання щодо необхідності будівництва нового мостового переходу через річку Дніпро саме в Кременчуці у відповідності з чинною Схемою планування території Полтавської області, наявною проектною документацією та потребами територіальних громад.

Прийнято на пленарному засіданні
XLІ сесії Кременчуцької міської ради
23 січня 2020 року

Система Orphus Поделиться на fb