Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Комунальники вночі замінили аварійну ділянку колектора по вул. Сінній у Полтаві

Комунальники вночі замінили аварійну ділянку колектора по вул. Сінній у Полтаві

О 20-й годині вечора, 16 січня розпочалися ремонтні роботи по вул. Сінній на колекторі, який був прокладений у 1968 році на глибині більше 5 метрів.

“Такий пізній час початку ремонтних робіт викликаний тим, що по цій вулиці транспортне навантаження досить велике. Щоб не створювати незручності – було прийняте рішення роботи проводити в нічний час”, – говорить генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Василь Воротинцев, який особисто проконтролював хід виконання робіт в нічний час.

До 5-ї години ранку, коли мав вже вирушити перший тролейбус, основні роботи було завершено і 14 метрів аварійної ділянки колектору (діаметром 400 мм) було замінено.

Нині для спорудження колекторів використовують труби нового покоління, з пластику. Вони можуть слугувати орієнтовно до 100 років.

Свій початок міська каналізація бере з кінця 20-х р.р. минулого сторіччя. За цей час були прокладені сотні кілометри мереж, але основне будівництво мереж відбувалося у 60-80 роки, коли інфраструктура міста інтенсивно розвивалася. В той час масово прокладали залізо-бетонні колектори, строк експлуатації яких 20 – 25 років. Тож, на сьогодніщній день деякі з них відпрацювали свій строк більше ніж в два рази. Сульфатно-газова корозія руйнує складову бетону колектора. Як наслідок – просідання грунту і з часом по місту можна спостерігати так звані «провали».

Система Orphus