Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Коментар Полтавської ОДА щодо ситуації, яка склалася навколо створення Коломацької ОТГ

Коментар Полтавської ОДА щодо ситуації, яка склалася навколо створення Коломацької ОТГ

На сьогодні в Полтавській області існує понад два десятки проблемних ОТГ, де, зокрема, є невідповідність критеріям спроможності. Подекуди є незгода людей та місцевих керівників. На певних територіях не дотримано строки та процедури створення ОТГ. У частині з них колишня влада свідомо ігнорувала вимоги Мінрегіону, намагаючись створити кишенькові громади для обслуговування власних маєтків, бізнесів, угідь, виборчих округів тощо.

Коломацька ОТГ є лише однією з таких проблемних громад. Спроби діалогу з представниками цієї ОТГ довели лише те, що людьми свідомо маніпулюють керівники громад та окремі депутати. До того ж, жителі цієї ОТГ дезінформовані щодо механізмів та критеріїв створення громади та не орієнтовані на конструктивну співпрацю і дотримання офіційних домовленостей. Очевидно, що усі ці протиріччя створено лише для того, аби ними могли скористатися окремі представники колишньої влади для участі у майбутніх місцевих виборах, які мають відбутися вже цього року.

З метою упередження подібних спекуляцій та недопущення порушення законодавства, керівництво Полтавської ОДА виступає з ініціативою щодо створення спеціальної дорадчої комісії, яка буде публічно, за участі всіх зацікавлених сторін та незалежних експертів, розглядати наявні суперечності в процесі формування ОТГ та розробляти узгоджені рекомендації щодо їх вирішення.

Окрему увагу буде приділено запрошенню на засідання такої комісії представників ЗМІ, щоб аргументи і позиції сторін було висвітлено публічно.

Наразі готуються відповідні проекти рішень. Детальну інформацію буде повідомлено додатково.

Система Orphus Поделиться на fb