Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Колишній будинок сестри Панаса Мирного передадуть на баланс Гадяцької ОТГ

Колишній будинок сестри Панаса Мирного передадуть на баланс Гадяцької ОТГ

Будинок Олександри Рудченко, сестри Панаса Мирного, що розташований на Гончарному провулку у Гадячі, передадуть на баланс ОТГ за умови, що громада проведе у будинку капітальний ремонт.

Про це у Фейсбук повідомила Катерина Кувшинова, очільниця міського відділу культури.

“Наш земляк, Цимиренко Дмитро Леонідович, далекий родич сестри Панаса Мирного, після переговорів з міським головою Нестеренком Володимиром Олександровичем, розпочав передачу на баланс Гадяцької міської ОТГ садибу, за умови, що міська рада забезпечить фінансування згідно Програми з відродження історико – культурної спадщини Гадяцької міської ОТГ необхідне для проведення капітального ремонту будинку та історичної реконструкції садиби”.

Досі будинок довгий час стояв занедбаний. За стовами п. Кувшинової, у перспективі планується відтворити дану територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових–Косачів, що жили по сусідству. Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста.

“Тут проводитимуться екскурсії-подорожі на гостину до славних земляків, організовуватимуться театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі і засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії”.

Усіх небайдужих запрошують взяти участь в обговоренні цієї теми та поділитись своїми пропозиціями та ідеями.

“Думки і побажання з цього приводу можете залишити на сторінці Фейсбук відділу культури і туризму Гадяцької міської ради та за ел. адресою: hadiach_kultura@ukr.net”.

Система Orphus