Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Коломацька ОТГ дослухалася порад Голови ОДА і отримала шанс на існування, – Олег Синєгубов

Коломацька ОТГ дослухалася порад Голови ОДА і отримала шанс на існування, – Олег Синєгубов

Коломацька ОТГ дослухалася порад, які було їй запропоновано під час засідання Дорадчої комісії, а відтак, спромоглася дійти згоди між суб’єктами її створення та отримати перспективу на майбутнє. Так прокоментував Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов ситуацію навколо конфлікту щодо створення Коломацької ОТГ.

За словами очільника Полтавської області, на прикладі Коломацької ОТГ доведено, що одна конструктивна бесіда може зробити більше, ніж будь-які перекриття доріг, блокування адмінбудівель і тому подібне. Дуже добре, що керівник Коломацької ОТГ почув думки своїх більш досвідчених та авторитетних колег, які пролунали під час засідання спеціально створеної Дорадчої комісії з проблемних ОТГ.

«Тепер все буде залежати від того, як піде процес об’єднання із сусідніми громадами, як будуть досягатися критерії спроможності громади, як будуть розвиватися опорні школи, лікарні та центри адмінпослуг. Це все серйозні питання, і ОДА буде за цим уважно стежити», – зазначив голова ОДА.

Голова ОДА подякував Олексію Рябоконю – голові Пирятинської ОТГ, заступнику голови «Всеукраїнської асоціації ОТГ», Олександрі Шереметьєвій – голові Омельницької сільської громади, голові Полтавського регіонального відділення «Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад», а також головам ОТГ і депутатам облради за їхню участь в роботі спеціальної Дорадчої комісії щодо проблемних ОТГ та за їхню допомогу керівництву Коломацької ОТГ в пошуку шляхів виходу із проблемної ситуації.

На жаль, в області існує ще понад два десятки проблемних ОТГ, основними вадами яких є слабке керівництво, дрібний розмір, невідповідність критеріям спроможності та зволікання із об’єднанням у більш потужні громади. Тож будемо тепер розбиратися з ними“, – заявив Олег Синєгубов.

Для довідки: Як повідомлялося раніше, Коломацька ОТГ була неспроможною громадою відповідно до офіційних критеріїв Кабміну, тому Полтавська ОДА виступала за її приєднання до більш великих та спроможних сусідніх ОТГ, зокрема до Новоселівської. Але жителі були незгодні, що вилилося у протести. За ініціативою голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова було створено Дорадчу комісію з проблемних ОТГ, яка розглянула проблемні питання щодо створення Коломацької ОТГ під час засідання 22.01.2020 року. За підсумками засідання, сторони дійшли домовленостей про те, що до 25.01.2020 р. керівництво Коломацької ОТГ має або усунути чинники неспроможності власної ОТГ шляхом об’єднання із сусідніми громадами (які не будуть претендувати на роль центру ОТГ), або вимушені будуть погодитися із адміністративним варіантом вирішення власної перспективи згідно з баченням ОДА. Голова Коломацької ОТГ Євген Почечун із колегами пообіцяли учасникам наради провести відповідні збори та консультації до 25.01. 2020 р. і виконали узяті на себе зобов’язання.

Так, 24.01.2020 р. виконавчий комітет Степненської сільської ради надіслав на ім’я голови ОДА Олега Синєгубова матеріали загальних зборів жителів с.Степного за участі голів інших громад. Згідно матеріалів зборів було прийняте консенсусне рішення про формування Коломацької ОТГ в складі Коломацького, Василівки, Степного, Старицьківки із адміністративним центром у с. Коломацькому, ЦНАП та опорна школа громади будуть розташовуватися в с. Степне. Відтак, проблемні питання, які існували раніше, було знято.

Трансляція засідання спеціальної Дорадчої комісії щодо проблемних ОТГ від 22.01.2020 р.

Система Orphus Поделиться на fb