Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Хорольський музей поповнився рідкісними експонатами

Хорольський музей поповнився рідкісними експонатами

У Хоролі знайшли рідкісні експонати, не характерні для регіону – валуни.

Унікальність експонатів визначається їх поважним віком. Тисячі років тому їх заніс великий льодовик в межах поширення Дніпровського заледеніння. 250 мільйонів років тому внаслідок похолодання значного розвитку набуло материкове заледеніння і закінчилося близько 10 000 років тому, повідомляє Хорольський районний краєзнавчий музей на своїй сторінці у Фейсбук.

Заледеніння – процес значного збільшення площі льодовиків, пов’язаний зі зміною клімату під час льодовикового періоду. Валуни – великі округлі обкатані уламки гірських порід розміром від 10 см до 3-5 метрів і більше. Валуни з природної точки зору – це результат проходження льодовика, тому різноманіття гірських порід в них вражає.

“Важливу роль у поповненні музею експонатами відіграють місцеві краєзнавці. От і цього разу, дякуючи краєзнавцю Кожевніковій О.М., за ініціативи якої були виявлені валуни на території нашого міста, та за сприяння Хорольської РДА, Хорольської районної ради, керівництва та працівників Хорольської філії “Полтаваобленерго” валуни були доставлені до Хорольського районного краєзнавчого музею”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus