Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Катерина Рижеченко привітала зі святами дітей, які відпочивають в оздоровчому таборі «Сонячний»

Катерина Рижеченко привітала зі святами дітей, які відпочивають в оздоровчому таборі «Сонячний»

За кілька днів до Різдва заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини та дитячий оздоровчий табір «Сонячний» ОК «Нафтохімік», в якому на зимовому оздоровленні перебувають діти пільгових категорій.

Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини знаходиться в Омельнику Кременчуцького району. Призначений для тимчасового проживання вагітних жінок та матерів із новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах та мали намір відмовитись від дітей. Нині там перебувають одна жінка з дитиною, повідомляють у Полтавській ОДА.

«За 11 років діяльності центру його клієнтами стали 168 осіб: 58 жінок, 16 вагітних, 94 дитини, – розповіла заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко. – Для клієнтів центру створені належні умови проживання, харчування, медичне обслуговування, надання соціальної та психологічної допомоги. Фінансування закладу здійснюється за рахунок обласного бюджету».

З 2008 року по грудень 2019 року 166 клієнтів вибули із центру. Зокрема, 71 із позитивним результатом: 30 жінок повернулися з дитиною до чоловіка, 25 – у сім’ю батьків, 16 жінок розпочали самостійне життя. У двох матерів було вилучено дітей та влаштовано до сімейних форм виховання.

Катерина Рижеченко оглянула центр, ознайомилася з умовами перебування жінок і дітей у ньому.

Крім того, заступниця голови облдержадміністрації відвідала в Омельнику ДОТ «Сонячний» оздоровчого комплексу «Нафтохімік», де на зимовому відпочинку з 21 грудня по 11 січня перебувають 100 дітей пільгових категорій.

«Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації забезпечено оздоровлення 100 дітей. Усі путівки придбані за кошти обласного бюджету, розподіленні між містами, районами, ОТГ області у відсотковому співвідношенні до кількості дітей шкільного віку та з урахуванням кількості дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, – розповіла Наталія Шкоденко. – Серед них діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, одна дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 68 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, четверо дітей внутрішньо переміщених осіб, а також 11 дітей, які виховуються в сім’ях учасників бойових дій».

Нині на базі оздоровчого табору «Сонячний» відбувається Всеукраїнський шаховий турнір «Меморіал Грохотова», на який з’їхалися 52 шахісти з усієї України. Із них 25 дітей.

Представники Полтавської облдержадміністрації привітали учасників турніру та дітей, які відпочивають у «Сонячному», з новорічними святами та Різдвом. У новорічну ніч усі діти в таборі отримали подарунки від облдержадміністрації.

Система Orphus