Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Інформація щодо прийому громадян у Полтавській місцевій прокуратурі

Інформація щодо прийому громадян у Полтавській місцевій прокуратурі

Право на особисте звернення громадян до органів державної влади та їх посадових осіб гарантовано Конституцією України та є одним з основних інструментів практичної реалізації їх конституційних прав.

Тому питання організації особистого прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності Полтавської місцевої прокуратури.

Кількість звернень що надійшли до прокуратури упродовж 2019 року, зменшилася на 21 відсоток завдяки покращеній роботі прокуратури на вказаному напрямі з розгляду звернень громадян.

Так, загальна кількість звернень у 2019 році становила 1473, проти 1850 у 2018 році.

На особистому прийомі громадян, прокурорами, заявникам одночасно ґрунтовно роз’яснюються функції органів прокуратури, що також сприяло зменшенню кількості звернень.

В основному звернення до прокуратури надходять стосовно досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Але, кількість скарг вказаної категорії також суттєво зменшилася.

Так, за 2018 рік з питань досудового розслідування надійшло 864 звернення, у 2019 – 630.
На особистих прийомах у прокурорів побувало понад 300 громадян, з яких безпосередньо керівник прокуратури прийняв 57 осіб.

Нагадаємо, письмове звернення до Полтавської місцевої прокуратури можна надіслати поштою на адресу: 36020, Полтава, вулиця Козака, 1 чи передати особисто або через уповноважену особу, права якої на це оформлені відповідно до чинного законодавства. Окрім цього, громадяни можуть залишати звернення у зручний для них день та час у скриньці “Для скарг і заяв”, встановленій у приміщенні прокуратури на першому поверсі. Також полтавці можуть звернутися зі скаргами на телефон “гарячої лінії” (0532) 56-91-72 або надіслати їх на електронну адресу: zvern_plmp@pol.gp.gov.ua.

Система Orphus