Ви тут:
Суспільство Україна 

Гривня може продовжити зміцнюватися у 2020 році, — Мінекономіки

Гривня може продовжити зміцнюватися у 2020 році, — Мінекономіки

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України вважають, що у 2020 році існує висока ймовірність того, що гривня збереже тенденцію до зміцнення.

Про це повідомив очільник відомства Тимофій Милованов, інформує Hromadske.ua.

“Чи буде зміцнюватись курс в наступному році? Скоріш за все так. Але все залежить від розвитку економіки і ситуації на світових ринках”, — повідомив Милованов.

Він нагадав, що від зміцнення гривні “програють” експортери та бюджет, адже це призводить до зменшення виручки від експорту товарів та послуг за кордон та зменшення податкових надходжень. Водночас «виграють» від зміцнення української валюти споживачі, для яких падають ціни на імпорт.

“Курс — це відносна ціна української економіки до світової. Коли ця ціна змінюється через зміну або в світі або в Україні, то має змінюватись і курс. Національний банк може вплинути на таку зміну тимчасово, трохи притримати курс або згладити коливання. Але жодний центральний банк, навіть в розвинених країнах, не має достатньо сили опиратись серйозним змінам курсу”, — додав міністр.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розраховувало, що у 2020 році середній курс долара в Україні складе 27,5 гривні. На цьому прогнозі побудований бюджет на 2020 рік. У разі, якщо зміцнення гривні продовжитеся, існує висока ймовірність того, що бюджет України недоотримає значну частину своїх доходів.

“Через міцніший курс гривні державний бюджет у 2019 році недоотримав близько 3,1% запланованих доходів. У 2019 році українська гривня стала валютою, яка найбільше зміцніла відносно долара серед всіх валют світу”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus