Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Громади, які пройшли шлях добровільного об’єднання, вибори та перші кроки становлення не повинні бути примусово приєднані до інших, – Всеукраїнська Асоціація ОТГ

Громади, які пройшли шлях добровільного об’єднання, вибори та перші кроки становлення не повинні бути примусово приєднані до інших, – Всеукраїнська Асоціація ОТГ

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» звернулася із відкритим листом до Прем’єр-міністра України  Олексія Гончарука,  Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак та голів обласних державних адміністрацій.

Текст листа: 

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» високо цінує вагому роботу Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад та територій України, обласних державних адміністрацій в формуванні перспективних планів об’єднання територіальних громад кожного регіону.

Сьогодні, на завершальному етапі остаточного формування і затвердження  планів об’єднання територіальних громад, просимо обласні державні адміністрації підійти до формування перспективного плану об’єднання громад кожної області з позиції законності та поваги до демократичних принципів добровільного об’єднання громад, не нехтувати волею людей в громадах областей. Значна кількість ОДА врахували  пропозиції Асоціації ОТГ – завершити формування громад в кожній області, підсилюючи вже існуючі, успішно функціонуючі об’єднані громади. Але є низка обласних державних адміністрацій, що безпідставно та нехтуючи чинним законодавством і  позицією мешканців об’єднаних територіальних громад, примусово приєднують вже успішно функціонуючі ОТГ до інших, часом навіть не об’єднаних громад.

Від імені об’єднаних громад хочемо наголосити, що підставами для примусового приєднання вже існуючих об’єднаних громад можуть бути лише невідповідні показники спроможності, що визначені в чинному законодавстві (нерозривність та географічна цілісність території громади; на території  громади проживає не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку). Вважаємо недопустимим також приєднання існуючих ОТГ до міст обласного значення (без згоди громад) лише на підставі аргументу – створення можливостей розвитку цих міст. Міста обласного значення впродовж останніх 18 років мали переваги в розвитку перед сільськими громадами, а протягом останніх 5 років процесу децентралізації і об’єднання громад стояли осторонь. Але надалі можливості розвитку забезпечуватимуть механізми міжмуніципального співробітництва, державно-приватного партнерства та інші.

Асоціація ОТГ буде наполягати і відстоювати на рівні Мінрегіону, Кабінету Міністрів України, Президента України право Громад, які пройшли шлях  добровільного об’єднання, вибори та перші кроки становлення, на подальший розвиток.  Ці громади не повинні бути примусово приєднані до інших (лише за їх згодою!!!), не можна дискредитувати добровільний процес об’єднання, як визначальну цінність демократичного суспільства в Україні. Об’єднані територіальні громади готові до рішучих протестів з метою захисту свого законного права на існування та самостійного забезпечення життєдіяльності!

Наполегливо просимо Вас дослухатись до пропозицій Асоціації ОТГ та врахувати їх при формуванні остаточного варіанту перспективного плану об’єднання громад областей.

За дорученням Правління Асоціації

Голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ

                                                                                         Олександр Корінний

Система Orphus Поделиться на fb