Ви тут:
Суспільство Україна 

Громадські організації виступили проти акустичного насильства у транспорті

Громадські організації виступили проти акустичного насильства у транспорті

Низка українських громадських організацій, серед яких Рух добровольців “Простір свободи”, Громадянський рух “Відсіч”, Ініціатива “Дріжджі”, Портал мовної політики, Інформаційний центр “Майдан-моніторинг”, Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” та ін. виступили із заявою припинити акустичне насильство у транспорті.

“Конфлікти пасажирів з персоналом транспорту через трансляцію музики або фільмів, на жаль, стали в Україні буденністю. Часом вони переростають у скандали національного рівня. Днями всю країну обурили дії водія автобусу, який відмовився вимкнути піратську трансляцію російського фільму на вимогу дівчат, що захищають нашу незалежність на Донбасі і їхали з похорону загиблого воїна.

Ключова причина таких ситуацій лежить на поверхні. Це практика трансляції звуків музики, фільмів тощо в салонах транспортних засобів, від яких пасажирам ніде подітися. Причому такі конфлікти – лише вершина айсбергу, адже багато хто мовчки терпить акустичне насильство, не бажаючи сваритися.

Очевидно, що кожен пасажир має повне право їхати в тиші, незалежно від бажань інших пасажирів чи транспортного персоналу. Так, як це є у кожній цивілізованій європейській державі.

Ми закликаємо органи державної влади і транспортні організації покласти край акустичному насильству на транспорті.

Ми вимагаємо:

1. Від депутатів Верховної Ради – ухвалити зміни до законодавства, які заборонять трансляцію в салонах пасажирського транспорту будь-якої звукової інформації, що не стосується безпосередньо подорожі або безпеки пасажирів. Трансляція звуку фільмів, музики тощо має бути дозволена лише через навушники.

2. Від уряду і Міністерства інфраструктури – невідкладно ухвалити зміни аналогічного змісту до правил пасажирських перевезень, незалежно від швидкості виконання п.1. Ми готові надати відповідним органам влади вже напрацьовані тексти таких змін.

3. Від транспортних організацій – не чекаючи реалізації пп.1 і 2 добровільно припинити акустичне насильство на пасажирському транспорті, давши можливість кожному пасажиру їхати в тиші”.

Система Orphus