Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Голова Полтавської ОДА зустрівся з делегацією Посольства Грузії в Україні

Голова Полтавської ОДА зустрівся з делегацією Посольства Грузії в Україні

31 січня у Полтавській облдержадміністрації відбулась зустріч голови ОДА Олега Синєгубова, першого заступника Дмитра Луніна та заступника Катерини Рижеченко з делегацією Посольства Грузії в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні паном Теймуразом Шарашенідзе.

“На Полтавщині з 2000 року існують тісні взаємини з Грузією. Підписана торгово-економічна угода між містами та вищими навчальними закладами. Грузію ми вважаємо своїми побратимами.  Вдячні вашій активній підтримці. Ми налаштовані на подальші партнерські взаємини”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Теймураз Шарашенідзе був призначений Послом Грузії в Україні наприкінці 2019 року. Тому свій перший візит в Україну він розпочав з полтавського регіону. Оскільки Полтавщина і Грузія давно мають не лише економічні, а й історичні та культурні надбання.

Україна для Грузії є стратегічним партнером. 13 грудня минулого року в Києві побував з офіційним візитом Прем’єр-міністр Грузії, був підписаний договір про стратегічне партнерство. Це особливе значення для обох держав, які разом повинні йти до однієї мети – щоб Грузія і Україна стали гідними членами міжнародного співтовариства. Свій перший візит в Україну почав з Полтави, знаючи культурне та історичне значення цієї області для України. Полтавщина – це батьківщина великого письменника Миколи Гоголя. У вас дуже гарні відносини з боржомським регіоном. Курортні напрямки Миргорода і Боржомі дозволяють перетинатися нашим інтересам і це дуже важливо”, – розповів Теймураз Шарашенідзе.

Заступник Полтавського міського голови Тетяна Юрченко розповіла, що Полтава і Грузія підтримують дружні зв’язки не перший рік. Існує практика обміну дітьми — полтавські діти проживають у грузинських сім’ях, натомість грузинські діти приїжджають до полтавських сімей. Також цього року 12 грузинських дітей та 2 тренерів приїдуть до спортивного табору на Полтавщині.

Міський голова Миргорода Сергій Соломаха згадав про історичні взаємини двох держав.

У нас дуже тісні відносини з Посольством. Сподіваюся, ви до нас будете приїжджати на Дні пам’яті Давида Гурамішвілі. Минулого року у Миргороді проводили Дні Грузії в Україні. Знаєте, що Давид Гурамішвілі приїхав на миргородську землю не один, а привіз собою грузинську діаспору. Тому в Миргороді по сьогоднішній день можна почути багато грузинських прізвищ”

А директор Полтавського театру імені Гоголя Олексій Андрієнко розповів про обмін між Полтавою та Грузією у театральній сфері.

Уже десять років у нас йде спектакль “Ханума”, для постановки ми запрошували з театру Марджанішвілі режисера і балетмейстера з театру Шота Руставелі. У Полтаві вистава йде великим успіхом. Також грузинський театральний режисер поставив спектакль «Жінки», з яким полтавські актори їздили минулого року на Міжнародний тбіліський театральний фестиваль”

Довідково: З серпня 2000 року діє угода про торговельно-економічне та культурне співробітництво між Полтавською областю та Мцхета-Мтіанетським краєм Грузії. Також з травня 2011 року місто Полтава співпрацює  з  містом Боржомі (Самцхе-Джавахетський Край, Грузія) в рамках відповідної угоди про встановлення партнерських відносин у сфері розвитку культурно-освітніх відносин, туристичної галузі, фізичної культури і спорту та соціально-економічній сферах.

Система Orphus Поделиться на fb