Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Фахівці назвали 5 додатків у смартфоні, які потрібно негайно видалити

Фахівці назвали 5 додатків у смартфоні, які потрібно негайно видалити

Експерти розповіли, які програми для смартфонів краще не завантажувати. Виявляється, вони небезпечні для мобільного пристрою і його власника.

Як зазначає ITsider, якщо власник смартфона викачує додатки в магазинах Apple і Google, це ще не дає ніякої гарантії, що представлені там програми надійні.

Як відомо, багато виробників мобільних телефонів встановлюють додатки з метеозведення ще на заводі. Однак, у деяких брендів програма з погодою відсутня, тому користувачі скачують їх в каталозі Google і Apple. За словами фахівців, у 2017 році було виявлено, що подібні програми при запуску вимагають доступ до нетипових даних: номер телефону, кредитна карта, електронна пошта, доступ до контактів.

Експерти також радять відмовитися від скачування ліхтарика на мобільний телефон з каталогів Apple і Google. Як показало дослідження співробітника компанії Avast Луїса Корренса, всі 937 ліхтариків з Google Play, намагаються проникнути в дані Android, які по суті не потрібні для того, щоб активувати спалах на телефоні. Виявляється, через подібні програми зловмисники монетизують трафік, за рахунок перегляду користувачем реклами. Якщо ж користувачеві заважає реклама, то розробники пропонували купити утиліту для відключення настирливих спливаючих вікон.

Додатки для соцмереж також можуть бути небезпечними. Особливо, якщо користуватися соцмережами через додатки від неофіційних клієнтів. Звичайно, такі додатки дають більше можливостей (кеш музики, відвідування закритих сторінок), проте вони вкрай небезпечні. Наприклад, голосові повідомлення користувачів Kate Mobile і VK Coffee потрапили у вільний доступ.

Додатки для ворожінь і гороскопів. Зазвичай такі програми запитують дані вашої кредитної картки для оформлення місячної підписки на персональний гороскоп від астролога. Якщо ви не вкажете номер рахунку, то не зможете читати гороскоп.

Більшість безкоштовних програм, яких навіть немає в Google Play доводитися качати з інших джерел. Якщо власник смартфона все-таки зважиться на такий крок, то може зіткнутися з неприємними наслідками: рекламні банери на весь екран, підписки, віруси.

Система Orphus