Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Етнофестиваль „Гелон-фест” претендує на перемогу в Програмі „Знакові події”

Етнофестиваль „Гелон-фест” претендує на перемогу в Програмі „Знакові події”

Заповідник „Більськ” подав заявку до Українського культурного фонду (Програма „Знакові події”, лот „Знакові події в Україні”) з проєктом „Етнофестиваль „Гелон-фест”. У разі перемоги в гранті установа може отримати фінансування заходу в сумі понад 4 млн 600 тис. грн.

Про це повідомила сьогодні на апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації директор Департаменту культури і туризму Валентина Вождаєнко, доповідаючи про туристичні магніти Полтавщини, як частину стратегічного напрямку розвитку галузі в регіоні.

“Туристичними магнітами Полтавщини є і пам’ятки культурної спадщини: Історико-культурний заповідник „Більськ”. Більське городище, як туристичний, культурний та науковий осередок у 2019 році під час проведення „Гелон-фесту” зібрало на своїй території близько 20 тис. осіб. Проведення етнофестивалю сприяло створенню малих архітектурних форм на території городища, об’єктів туристичної інфраструктури та дало можливість залучити до співпраці близько 40 представників малого та середнього бізнесу”, – сказала вона.

У 2019 році на території Більського городища в межах майбутнього Музею розпочалася реалізація проєкту „Інноваційно-технічне забезпечення туристичних об’єктів древнього міста Гелон”. Тут передбачається облаштування Wi-Fi зони, встановлення камер відеоспостереження, забезпечення підсвітки валів Більського городища, освітлення території завдяки сонячним електростанціям.

Проєкт реалізується зусиллями Більської сільської ради та заповідника „Більськ”. Його реалізація стала можливою завдяки перемозі в конкурсі проєктів розвитку територіальних громад області, заснованого Полтавською обласною радою.

“Більське городище – унікальна перлина нашого краю і всієї України. Площа його – понад 5 тис. га. Ця пам’ятка у п’ять разів більша за Вавілон. Але не лише у масштабності цікавість даної пам’ятки. Серед унікальних знахідок останніх років – це золоті бляшки-нашивки на одяг, бронзовий казан, золотий перстень-печатка, феноменальні шкіряні пояси, жіноча золота діадема. Зараз, після реставрації, ці знахідки презетують провідні музеї України, а в перспективі – і Європи”, – розповів директор комунальної установи „Історико-культурний заповідник „Більськ” Полтавської обласної ради Ігор Корост.

На території Більського городища працює історико-культурний заповідник “Більськ”. Наразі установа працює над розбудовою музею просто неба, де будуть відтворені елементи скіфських укріплень, житлові, ремісничі, культові об’єкти населення доби раннього залізного віку.

До речі, у 2019 році на реалізацію заходів у Більську використано 953 тис. грн. А протягом I-II кварталів 2020 року за кошти місцевих рад Котелевського району проєкт планується завершити.

“На нашу думку, поряд з музеєм просто неба, за умови фінансування з держбюджету, або за грантові, спонсорські кошти, можливе і будівництво нового музею сучасного типу. У середині грудня у нас відбулася зустріч з Греції в Україні. Представники Греції виявили зацікавлення щодо проведення спільних археологічних розкопок на території древнього міста Гелон, розбудови на цій території музею, а також співпраці у видавничій сфері”, – додав Ігор Корост.

Основне завдання наразі, за словами директора заповідника “Більськ”, – це реалізувати мрію всіх археологів, які вивчають городище з 1958 року: відкриття дослідницького центру та музею гідного рівня.

Перейти до вмісту