Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Експерти підтвердили справжність похмурого автопортрета Ван Гога, написаного в стані психозу

Експерти підтвердили справжність похмурого автопортрета Ван Гога, написаного в стані психозу

Дивний автопортрет задумливого Ван Гога, який протягом десятків років піддавали сумнівам, нарешті визнали справжнім.

Про це повідомляє 112.ua.

Ретельні дослідження, проведені Музеєм Ван Гога в Амстердамі, показали, що художник виконав незвичайний автопортрет, коли страждав психозом. Картина написана влітку 1889 року в лікарні для душевнохворих у Сен-Ремі-де-Прованс.

Музей в Осло купив картину в 1910 році. А в 1970-му виникли сумніви в її достовірності – історія походження картини була невідомою, а стиль і кольори здалися нетиповими для Ван Гога. У 2014 році музей в Осло попросив експертів нідерландського Музею Ван Гога провести повну експертизу твору мистецтва.

Експертиза тривала близько шести років.

“На основі стилю, техніки, матеріалу, походження і особливої іконографії дослідники тепер можуть підтвердити, що сумніви були невиправданими”, – відзначили в амстердамському музеї.

“Це єдина відома робота, написана художником в той час, коли він страждав від психозу. В Сен-Ремі ван Гог написав ще два відомих автопортрети, які знаходяться в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні і в Музеї Д’Орсе в Парижі. Їх художник створив кількома тижнями пізніше – коли вже оговтався від психічного захворювання”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus