Ви тут:
Суспільство Україна 

До ПЦУ приєднались 600 парафій Московського патріархату

До ПЦУ приєднались 600 парафій Московського патріархату

До Православної Церкви України протягом року вже приєдналися близько 600 парафій Московського патріархату, і в майбутньому очікується ще одна хвиля таких масових переходів.

Про це заявив предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Упродовж цього часу ми зміцніли, до нас приєдналися з боку Московського патріархату близько 600 парафій. І я вірю, що в майбутньому також буде ще одна хвиля таких масових переходів. Але потрібен час. Ми хочемо, щоб і надалі це було мирно, спокійно і добровільно. Ми не маємо права ще створювати всередині країни релігійний фронт, нам не потрібні протистояння”.

Водначас Епіфаній зазначив, що хоча де-факто перейшло близько 600 парафій, де-юре, можливо, поки ще не всі оформили відповідні документи та встигли перереєструвати статути. Також Предстоятель ПЦУ переконаний, що цьогоріч відбудеться визнання декількома іншими помісними Церквами.

“Ми маємо визнання з боку Елладської православної церкви, маємо визнання з боку Олександрійського патріархату, який є другим за честю після Вселенського патріарха в диптиху. Ці церкви відіграють важливу роль загалом у православному світі. І ми побачимо, що в наступному році буде визнання також декількох інших помісних православних церков. Це вже незворотній процес”.

Система Orphus