Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

До п’ятниці у Коломацькій ОТГ мають визначитися із центром громади

До п’ятниці у Коломацькій ОТГ мають визначитися із центром громади

22 січня відбулося засідання дорадчої комісії, яка розглядає наявні суперечності в процесі формування ОТГ. Ініціював її створення голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Обговорення стосувалося питання укрупнення Коломацької об’єднаної територіальної громади.

На засіданні погодили, що до 12:00 24 січня у Коломацькій ОТГ мають визначитися із центром громади.

“Чекаємо відповіді людей. Можливо, внесемо зміни до перспективного плану області та надішлемо їх у Київ. У форматі, в якому нині існує Коломацька ОТГ, вона не відповідає показникам спроможності за кількістю населення, площею території, наявністю опорних шкіл. Вона створена всупереч методикам, які на той час регулювали відповідні питання. Є профільні документи з 2015 року, є перспективні центри формування громад і, потрібно визнати, Коломацького там немає. Є Новоселівка, інші населені пункти. За результатами проведеного публічного обговорення думку людей врахуємо, водночас керуватимемося й профільними нормативно-правовими актами. Має бути компроміс. Ідея децентралізації – це потужні, крупні об’єднані територіальні громади, які відповідають визначеним профільним міністерством критеріям”, – підсумував Олег Синєгубов.

 

Заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко виступив за те, щоб надати шанс Коломацькій ОТГ на існування у форматі “4 сільські ради”.

Депутати обласної ради Ірина Степаненко та Іван Сидоренко зазначили, що такі питання необхідно вирішувати не амбіціями, а в рамках чинного законодавства та на основі рекомендацій експертів.

Депутат Верховної ради України Андрій Боблях повідомив присутнім, що він знає про цю ситуацію, що про неї знають всі і у Мінрегіоні, і в Уряді.

“Я вважаю, що всі прорахунки щодо існування ОТГ у такому форматі повинні провести експерти, якщо тих, що були проведені у Мінрегіоні замало. Я за Коломацьку ОТГ. Згодом все одно буде укрупнення, а в якому форматі мені не відомо”, – сказав Андрій Боблях.

У понеділок Мінрегіон розглядатиме Перспективний план Полтавської області.

Т.в.о. директора Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Олена Онупко нагадала присутнім про критерії спроможності ОТГ, які Мінрегіон ввів у кінці 2019 року.

Департамент економрозвитку, у розрізі их критерій, провів аналіз показників нинішньої Коломацької ОТГ і можливої – у форматі 4-х сільських рад(Коломацької, Старицьківської, Василівської та Степненської).

 

“Основними надходженнями громади є рентна плата – це 83,9%”, – наголосила Олена Онупко.

Далі присутні розглянули можливі варіанти укрупнення Коломацької ОТГ.

Голова Степнянської сільської ради сказав, що вони готові до формату ”4 сільські ради”, але з центром у Степному.

 

Голова Старицьківської сільської ради Машівського району зазначила, що їхня громада прагне об’єднатися з Коломацькою. Адже до них їм необхідно долати відстань у 20 км, а до Машівки – 38 км. Приєднання до Новоселівської ОТГ вони й зовсім не розглядають, так як туди їм ще далі.

“Щодо укрупнення – це позиція не наша, а Кабінету Міністрів. Ви повинні розуміти, що укрупнення громад буде відбуватися й надалі. На Полтавщині питання стоїть по 24 ОТГ”, – сказав Олег Синєгубов.

Голова Ковалівської сільської ради повідомив, що вони також хочуть приєднатися до Коломацької ОТГ, так як не бачать себе частиною Полтави.

“Мені важко розмовляти на такі теми, так як наша громада стала першою об’єднаною територіальною громадою в області. Перед тим, як ви збиралися йти до ОДА, Мінрегіону чи ще кудись, вам необхідно було домовитись між собою, де буде центр і як взагалі функціонуватиме майбутня громада”, – наголосила голова Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад, голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва.

 

“На зібраннях у селищі Степне громада висловилася за формат об’єднання у складі чотирьох – Коломацької, Старицьківської, Василівської та Степненської сільських рад, – але з центром у Степному. Щодо центру громади маємо визначитися подати інформацію в облдержадміністрацію до 12-ї години п’ятниці. Думаю, це питання ми швидко вирішимо. Звісно, це має бути спільна думка громади. Усе, що робимо, лише після обговорень із людьми, адже наші рішення мають історичний характер», – підсумував голова Коломацької ОТГ Євген Почечун.

 

Система Orphus Поделиться на fb