Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До ювілею полтавського вишу презентували видання його фотолітопису

До ювілею полтавського вишу презентували видання його фотолітопису

У бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха Полтавського педуніверситету представили видання «Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка у світлинах: до 105-річчя від дня заснування».

На захід зібралися викладачі закладу освіти, бібліотекарі й освітяни міста.

«Ми досить сумлінно готувалися до нашого столітнього ювілею 2014 р. і виписували нашу історію. Не можна сказати, що розставлені всі акценти, бо є багато “плям”, багато задокументованих фактів згоріли в полум’ї Другої світової війни. Нехай наші нащадки доповнять або змінять те, що ми залишаємо їм у спадок», – наголосив ректор ПНПУ імені В. Г. Короленка Микола Степаненко під час презентації видання.

У виданні представлені фотографії, які висвітлюють важливі етапи становлення закладу освіти, демонструють практичну діяльність людей, що в ньому працювали і працюють. Серед світлин переважають сюжетні матеріали. За ними – людські долі й віхи з життєпису університету, що пройшов шлях від учительського інституту до національного педагогічного університету.

«Ідея цього фотоальбому виникла, мабуть, іще 2018 р. Від редакторів надійшла пропозиція зробити таке видання з нагоди 105-ліття заснування університету. Попередні видання також були ілюстрованими, але не в такій кількості, як презентоване сьогодні. Далі тривала робота з джерелами Інтернету, музею й архіву нашого університету, Державного архіву Полтавської області. Матеріалів виявилося набагато більше, ніж ми спочатку сподівалися. В альбом увійшло 745 світлин, а загалом їх назбиралося близько 3,5 тисяч», – зазначив доцент кафедри всесвітньої історії Олександр Лахно.

Видання складається з двох основних розділів: «Формування та зміцнення потенціалу на основних етапах поступу Полтавського педагогічного у світлинах» і «Сучасність Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у світлинах».

Система Orphus