Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

До 1 лютого на Полтавщині мають добровільно налагодити систему обліку деревини, – Олексій Гончарук

До 1 лютого на Полтавщині мають добровільно налагодити систему обліку деревини, – Олексій Гончарук

10 січня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перший заступник Дмитро Лунін та заступник Євген Греков взяли участь у селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Також до наради долучилися керівники обласних підрозділів СБУ, прокуратури, поліції та ДСНС.

Йшлося про припинення діяльності незаконних АЗС, грального бізнесу та запровадження централізованого обліку деревини. На останнє питання Прем’єр-міністр звернув особливу увагу.

«Сірий» ринок лісу піде в історію. Я доручив з 1 лютого вжити наступних заходів: розглянути можливість запустити всю торгівлю деревиною через PROZORO, розглянути можливість заборонити суб’єктам господарювання у сфері лісового господарства укладення прямих контрактів. 1 лютого є дедлайном на добровільне встановлення системи обліку деревини. Потім той, хто не хоче цього робити, матиме складнощі в роботі з органами державної влади. Я впевнений, що у 99% випадках люди просто не хочуть переходити на централізовану систему обліку деревини, щоб не показувати реальну діяльність. Позиція держави дуже проста: в Україні має діяти централізована система обліку деревини. Інакше ми «сірий» ринок в деревині не подолаємо», – зазначив Олексій Гончарук.

В Україні триває робота щодо закриття незаконних АЗС. Прем’єр-міністр відзначив позитивну динаміку в цьому напрямку. Закриття незаконних АЗС дозволило частково знизити ціни на легальних заправках, збільшився обсяг «білого» ринку. Тож цьогоріч Україна отримає більше акцизу. Відпрацювали 1399 незаконних об’єктів, але ще 400 незаконних АЗС продовжують працювати. У Донецькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Чернівецькій областях рекомендують долучити до робочих груп представників бізнесу.

Щодо нелегального грального бізнесу, то в Україні вже закрили 5300 таких об’єктів. Олексій Гончарук наголосив, що правоохоронні органи мають належно реагувати на подібні випадки.

«Зали гральних автоматів повинні зникнути під будь-якими вивісками. Якщо хтось знущається над владою, маскуючи свою незаконну діяльність під караоке чи прикриваються іншим креативним способом, мають зустрічати дуже жорстку, в рамках закону, відповідь держави», – резюмував Олексій Гончарук.

Головам ОДА і Нацполіції Олексій Гончарук доручив вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного грального бізнесу та посилити заходи із запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн.

Після селекторної наради голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив, що в регіоні продовжують відповідну роботу.

«Питання обліку деревини для нас залишається актуальним. Також продовжуємо працювати щодо закриття нелегальних АЗС. Будемо думати, як виявляти незаконні АЗС. Робоча група оновиться, долучаться представники бізнесу, і робота вийде на зовсім інший рівень. Не лише громадськість буде повідомляти нам про незаконні АЗС, а й бізнес зацікавлений, щоб такі заправки зникли. Таким чином, разом будемо спільно реагувати на подібні випадки», – сказав Олег Синєгубов.

 

Система Orphus