Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Дмитро Дубілет оприлюднив результати електронного перепису українців

Дмитро Дубілет оприлюднив результати електронного перепису українців

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет на своїй сторінці у facebook оприлюднив результати щодо оцінки чисельності населення України.

Так, на 1 грудня 2019 року наявне населення України – 37,29 млн людей. Розподіл за статтю: 20,01 млн жінок, 17,28 млн чоловіків. У Києві знаходиться 3,7 млн ​​людей.

Оцінку ми провели за 3 місяці напруженої роботи. Для держави ця робота не коштувала жодних додаткових грошей. Перепис населення обійшовся б у 3,4 млрд грн (бюджет, закладений на 2020 рік), а підсумки перепису ми б отримали в першому кварталі 2021 року”, – зазначив він.

Дослідники використовували три методи. Всі вони дали приблизно однаковий результат.

Метод 1. Комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри)

“Ми уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої). Потім ми провели масштабне соціологічне дослідження, встановивши, яка кількість мобільних припадає на яку вікову групу в яких районах (у багатьох громадян може бути більше одного телефону, у частини — навпаки, немає). Потім доповнили це реєстрами юних та літніх українців (оскільки серед них використання мобільних низьке), – зазначає Петро Дубілет.

Метод 2. Комбінований (дані пенсійного фонду + екстраполяція через статево-вікову структуру).

“Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Потім ми екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік “ялинкою” — можете помилуватися цією ялинкою на слайді 11. Цю ялинку ми взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю. До речі, коли ми виявили цей збіг, ми почали танцювати від радості”, – розповів дослідник.

Метод 3. Реєстровий.

“Ми взяли знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім ми почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності / смертності, а також еміграції та імміграції”, – розповів Міністр.

Максимальна різниця між результатами різних методів становить 2.86%.

Я вважаю, що немає майже жодних управлінських рішень — в управлінні державою або приватному секторі — які б вимагали більшу точність. Також важливо врахувати, що традиційний Перепис населення дає не меншу, а, можливо, й більшу помилку”, – зазначає Дубілет.

Оцінка дає інформацію тільки про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонах. Чи це значить, що Перепис населення проводитися не буде? Остаточне рішення з цього приводу ще не прийнято.

“Особисто я вважаю, що проводити перепис населення не потрібно. Це неточний метод, який до того ж коштує колосальних грошей. Крім того, протягом 1-2 років ми приведемо до ладу наші електронні реєстри, і з цього моменту зможемо щодня отримувати точні дані про населення. Будь-яку іншу інформацію, якщо вона необхідна, потрібно отримувати не через перепис, а окремими дослідженнями, які обійдуться державі набагато дешевше”, – зауважив Міністр Міністерства України.

До речі, дана оцінка демонструє тільки чисельність населення на підконтрольній українській владі території України.

З більш детальними результатами можна ознайомитися в презентації, що додається.

 

Система Orphus Поделиться на fb