Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Для ефективнішого способу відслідковувати популяцію вчені хочуть рахувати китів з космосу

Для ефективнішого способу відслідковувати популяцію вчені хочуть рахувати китів з космосу

Вчені з акваріума Нової Англії, який базується в Бостоні, та інженерної фірми Draper працюють над проєктом по більш ефективному захисту китів – шляхом моніторингу їх з космосу.

Про це інформує канал “Прямий”.

Біологи і інженери вважають, що для захисту китів від вимирання необхідні нові і більш високотехнологічні рішення. Тому вони будуть використовувати дані супутників, гідролокатором і радарів, щоб більш точно визначати, скільки китів знаходиться в океані.

Проєкту дали просту і зрозумілу назву – “Counting Whales From Space” (Підрахунок китів з космосу). Джон Ірвін, головний спеціаліст з аналізу даних в Draper, сказав, що це єдина проста річ в проєкті.

“Якщо кити мігрують з одного району в інший, – сказав Ірвінг, – з чим це пов’язано? Це через потепління океану? Це через зміни в комерційних морських шляхах? На ці питання ми зможемо відповісти, як тільки отримаємо дані”.

За словами Ірвіна, суть проєкту полягає в зборі та аналізі даних з різних джерел – від Європейського космічного агентства до любителів-радіооператорів. Мета – знайти в океані китів і контролювати їх пересування.

Акваріум Нової Англії і Draper вклали в проєкт 1 млн доларів. Очікується, що він буде розвиватися протягом кількох років.

Зараз для підрахунку китів найчастіше використовують аерозйомку. Цей метод – дорогий і може бути небезпечним для самих тварин. Крім того, успіх подібних досліджень залежить від погодних умов.

За словами Віккі Спруілл, президента Акваріума Нової Англії, нову технологію можна буде використовувати для моніторингу китів в будь-якій точці світу, хоча деякі з найбільш уразливих груп тварин знаходяться якраз недалеко від Нової Англії.

“Ці води є домом північного атлантичного кита, який знаходиться під загрозою зникнення. Всього у світі залишилося близько 400 особин цього виду. За словами Спрулл, більш досконалі інструменти для збору даних і спостереження можуть допомогти у збереженні цього та інших видів”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus