Ви тут:
Суспільство Україна 

Депутати пропонують обкласти послуги Google та Facebook ПДВ

Депутати пропонують обкласти послуги Google та Facebook ПДВ

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують обкласти податком на додану вартість послуги, які надають українцям інтернаціональні ІТ-корпорації. Розмір податку складає 20%.

Відповідний законопроєкт зареєстрував голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев, інформує Hromadske.ua.

Автор зазначає, що транснаціональні ІТ-компанії, такі як Google, Facebook та інші, давно працюють в Україні за допомогою інтернету та надають українцям свої послуги. Однак, оскільки такі компанії не зареєстровані в Україні офіційно та не мають постійних представництв, то їхні послуги не оподатковуються.

“Надання компаніями нерезидентами електронних послуг для фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання, не дозволяє ефективно реалізувати правила оподаткування ПДВ. Це призводить до втрат державного бюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тим самим, порушуються базові принципи рівності та нейтральності оподаткування платника податків”, — пояснює Гетманцев.

Автор законопроєкту наводить приклад Росії, де напередодні запровадили ПДВ на послуги ІТ-компаній та зобов’язали Google, Apple, Netflix та інші компанії зареєструватися у податкових органах РФ.

“За офіційними даними до бюджету такими компаніями (B2C) було сплачено у 2017 році — 9,4 млрд руб, у 2018 — 12 млрд руб, у І кварталі 2019 — 12 млрд руб (70% суми припадає на найбільші IT компанії). Аналогічні податкові правила введені в Республіці Білорусь у 2018 році”, — зазначає голова податкового комітету Верховної Ради, пропонуючи застосувати ці ж податкові правила і в Україні.

Зазначимо, що у разі ухвалення законопроєкту, платні послуги ІТ-компаній можуть подорожчати для українців на 20%. Наразі законопроєкт ще не пройшов першого читання. Для того, аби зміни набули чинності за нього депутати мають проголосувати більшістю голосів двічі, а згодом документ має схвалити президент.

“Раніше США пригрозили торговельними санкціями Франції за те, що ця країна вирішила запровадити додатковий податок на дохід міжнародних ІТ-корпорацій (більшість яких зареєстровані у США). Наразі це питання між державами дискутується”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus