Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Демократія, довіра та зміни у суспільстві: у Полтаві завершився дводенний Міжнародний Форум практиків партиципації

Демократія, довіра та зміни у суспільстві: у Полтаві завершився дводенний Міжнародний Форум практиків партиципації

18 січня у Полтаві був завершальний день дводенного IV Міжнародного Форуму практиків партиципації. Спікери розповіли про демократію, побудову довіри, зміни у суспільстві та ділилися досвідом партиципації в інших країнах. Учасники чимало дискутували щодо цих досить важливих тем як для Громадського бюджету так і для життя вцілому.

Відкривав другий день Форуму секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Він привітав присутніх та побажав плідної роботи.

Спочатку дискутували на тему “Добре врядування, демократія та побудова довіри”.

Секретар міжнародної організації “Ініціативи змін” Джон Бонд розповів про організацію та стандарти, яких необхідно дотримуватись при впровадженні Громадського бюджету.

“Якщо ми хочемо миру та кращого життя, то необхідно вести всіх вперед. Якщо громада йде вперед, то згодом і “політика” підтримуватиме її. Приємно, що ви вже говорите про практики Громадського бюджету, а не як про щось неймовірне та недосяжне. Ви рухаєтесь у правильному напрямку, а дотримуючись стандартів, вам не буде рівних. Громадський бюджет – це гарне майбутнє. Наші цінності визначають нашу поведінку”, – зазначив Днож Бонд.

А представник Міжнародної громадської організації “Основи Свободи” Костянтин Плоский додав, що Ініціатива змін приходить тоді, коли людина слухає інших.

Координатор проєктів Фонду Солідарність у Грузії, спеціаліст із партиципації Уршуля Маєвська, архітектор та урбаніст з Польщі Лукаш Панцевич, архітекторка, урбаністка, експертка Фонду Солідарність у Грузії Ана Бібілашвілі, Президент Асоціації Фінансистів з Грузії Давід Хосрувшвілі, голова виконкому, муніципалітет Узургеті з Грузії Нана Тавдумадзе та керівник громадської асоціації “Активний громадянин” Ольга Антонова з Молдови розповіли про практики партиципації своїх країн та міст.

Так, наприклад Ольга Антонова зазначила, що у Молдові Громадський бюджет знаходиться на стадії впровадження.

Вони вже спробували, але через недопрацювання у Регламенті та відсутність практики реалізація їм вдалася не дуже добре. Тому цьогоріч планують зосереджено та продумано спробувати знову.

У другій Частині учасники працювали у групах. Дискусії та воркшопи відбулися на теми: – Розширення можливостей громадян для здійснення змін у суспільстві, модераторами якої були письменниця та редактор Мері Лін з Великобританії та представниця міжнародної громадської організації “Ініціативи змін” Ольга Музичук. Говорили про покликання Громадського бюджету, про те як знайти в собі сили для прощення, відкритися світу для довіри та багато чого іншого.

 – Які виклики стоять перед Громадським бюджетом? Чиє універсальні рецепти, як з ними працювати?

Відбулися воркшопи: “Громадський бюджет у школі”, “Емоційне та професійне виснаження. Як розпізнати та профілактувати його?”.

Підсумовуючи зазначимо, що Громадський бюджет у життя втілюють активні та небайдужі люди, які люблять свою громаду, і тому з радістю витрачають свій час на розвиток цієї ініціативи.

Система Orphus