Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Делегація з Китаю зацікавилась м’ясом від полтавських виробників

Делегація з Китаю зацікавилась м’ясом від полтавських виробників

20 січня до Полтави прибула делегація з Китайської Народної Республіки для пошуку партнерів щодо експорту, передовсім, м’ясної продукції.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся з представниками делегації: генеральним директором китайської сільськогосподарської компанії «Binzhou Enmu Agriculture., Ltd» Мері Чжао, представником цієї компанії Луюн Ші, народним депутатом України Тетяною Циба та помічником народного депутата Валерія Марченка.

Мері представляє провінцію Юньнань. Це провінція Китаю, яка знаходиться біля Бірми, неподалік Гімалаїв (південний схід Китаю). Вона вже вдруге приїхала до України, отримала пропозиції від китайських фірм з продовольства. У провінції Юньнань не знають не тільки про Україну, а й що тут виробляють. Якщо ми говоримо про сою, соєву макуху або м’ясо, вони взагалі не розуміють що це таке. Що ми можемо запропонувати? Китай велика країна, яка потребує продовольства. Ми розуміємо, що перше питання – це м’ясо. На сьогоднішній день тільки 3 заводи в Україні мають сертифікати з доставки м’ясної продукції в Китай. Ми знаємо потужності Полтавської області, тут є хороші м’ясокомбінати. В основному цікавить птиця, яловичина, свинина, через те, що зараз чума в Китаї”, – говорить Валерій Марченко.

Слід зазначити, що зараз прискорилась, спростилась й здешевилась процедура отримання ліцензії для українських підприємств з китайської сторони через те, що китайські фахівці вже не приїжджають для перевірки м’ясокомбінатів, а мають свого представника в Україні. Він інформує китайську владу, що конкретний завод або м’ясокомбінат отримує сертифікат.

Директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов розповів і про інші продукти, які виробляють у Полтавській області і які можна експортувати.

“У Полтавській області також виготовляється найбільша кількість молока в Україні. Крім цього, ми можемо експортувати сою. У нас є завод з переробки сої, який має 250 тис. тонн продуктивності. Він виготовляє соєвий шріт, соєве масло. Також маємо можливість поставляти органічну продукцію, згущене молоко, дитяче харчування, сир, масло вершкове, олію соняшникову”, – говорить Сергій Фролов.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Геннадій Пікуль зазначив, що нині ТОВ “Лубним’ясо” вже пройшло всі перевірки й чекає внесення в реєстр китайської сторони. Також пройшли перевірки ООО “Глобинський м’ясокомбінат”.

Ми зараз обереемо підприємців, проведемо зустріч. Можливо, навчимо, як правильно отримати ліцензію і допоможемо організувати логістику. Тому що багато хто хотів би цим зайнятися, але, як реалізувати, не знають. У нас є запит, тож готуємо інвестиційну пропозицію: що Полтавщина можемо запропонувати. Якщо говоримо про сухе молоко, то повинні дати коротку характеристику про нього. Ми повинні виступати партнерами, зацікавленість є. Ці домовленості повинні бути досягнуті двома сторонами, щоб наша економіка працювала”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Система Orphus