Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

“Деклараційна компанія 2020”, – Алла Рябкова

“Деклараційна компанія 2020”, – Алла Рябкова

На актуальні запитання на тему : «Деклараційна компанія 2020»  відповіла в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова

Яким чином громадянин може подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

–  особисто або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

в.о. начальник Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова

Який граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік для громадянина?

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30 квітня 2020 року.

Який граничний термін у 2020 році подання податкової декларації про майновий стан і доходи для платників податків, що мають право на податкову знижку?

Платники податків у 2020 році мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації по 31 грудня 2020 року включно.

Чи можна скористатися податковою знижкою за витратами, понесеними протягом попередніх років?

Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України: якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Відповідно до якого нормативно-правового акту в 2020 році запроваджено та введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи?

Наказом Міністерства фінансів України від 25 квітня 2019 року № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», зареєстрованого в Мінюсті України 04.07.2019 за № 728/33699, з 01.01.2020 запроваджується та вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи.

Які основні зміни форми податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році ?

Новою формою податкової декларації передбачено в окремому додатку ФЗ здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

Крім того, у новій формі податкової декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники відповідно до підпункту 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 розділу IV Кодексу мають окремий граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Також, у новій формі податкової декларації введено окремий рядок 10.2 для відображення доходів за цивільно-правовими договорами, отриманих від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

Звертаємо увагу, що у рядку 17 декларації відображаються суми податку з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця, який в подальшому приймає участь у розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (рядок 18.1 декларації).

До якого бюджету слід сплатити податок на доходи фізичних осіб, у разі отримання доходу у 2019 році від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою)?

При отриманні у 2019 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких ділянок.

Водночас, слід зазначити, що військовий збір за зазначеними операціями сплачується в повному обсязі за податковою адресою платника податків.

Які терміни сплати податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2019 рік для громадян?

Відповідно до п.179.7 ст.179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації. Таким чином, останній день сплати для громадян за звітний (податковий) 2019 рік – 31 липня 2020 року (включно).

За якою податковою адресою необхідно подати фізичній особі річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо на момент подання декларації фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

Якщо фізична особа, яка знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Яким чином оподатковуються іноземні доходи?

Сума отриманих іноземних доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18 відсотків) та військовим збором (1,5 відсотка).

При цьому, відповідно до п.164.4 ст.164 ПКУ, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Система Orphus