Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому не варто часто терти очі

Чому не варто часто терти очі

Тертя очей може мати терапевтичну дію. Натискання на очне яблуко може стимулювати нерв, який уповільнює частоту серцевих скорочень, знімаючи стрес. Однак, якщо занадто часто або занадто сильно терти очі, можна завдати шкоди.

Часте тертя очей може призвести до руйнування крихітних кровоносних судин та призвести до появи налитих кров’ю очей та темних кіл під очима.

Руки несуть більше мікробів, ніж будь-яка інша частина тіла. Під час тертя очей мікроби легко переносяться і часто можуть перенести інфекцію та викликати кон’юнктивіт.

Частий контакт з очима найбільш небезпечний для людей з певними раніше виявленими захворюваннями очей. Люди з прогресуючою короткозорістю можуть виявити, що тертя погіршує їх зір. У людей з глаукомою, стрибок очного тиску, викликаний розтиранням очей, може порушити кровообіг до задньої частини ока та привести до пошкодження нерва і, в підсумку, до втрати зору. Тривале тертя очей може привести до витончення рогівки, яка послаблюється та провокує виникунення кератоконус – серйозне захворювання, яке часто спотворює зір. 

За матеріалами Opticlub

Система Orphus