Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Архітектурно-містобудівна рада розглянула проєкти історико-архітектурного опорного плану та позачергового внесення змін до генерального плану Кременчука

Архітектурно-містобудівна рада розглянула проєкти історико-архітектурного опорного плану та позачергового внесення змін до генерального плану Кременчука

На засідання архітектурно-містобудівної ради, яке відбулося 8 січня 2020 року у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради розглянули проєкти історико-архітектурного опорного плану та позачергового внесення змін до генерального плану м. Кременчука.

Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

За словами заступника міського голови Дмитра Кравченка, необхідність розроблення цих важливих для міста архітектурно-будівельних проектів постала вже давно. На сьогодні історико-архітектурний план міста вже розроблено, наступник крок – затвердження його Міністерством культури, молоді та спорту України.

Презентував Історико-архітектурний опорний план м. Кременчука та Схему зон охорони культурної спадщини міста представник розробника ПП «Архион7» головний архітектор проекту Сергій Сазонов. Він зазначив, що в даній роботі відображена інформація про всі об’єкти історико-культурної спадщини: пам’ятки архітектури місцевого значення, пам’ятки архітектури національного значення, нововиявлені об’єкт та об’єкти природно-заповідного фонду. Архітектори працювали над нею спільно з істориками Кременчуцького краєзнавчого та Полтавського краєзнавчого музеїв, керівник якого відомий історик та археолог Полтавщини Олександр Супруненко.

Обговоривши питання, члени архітектурно-містобудівної ради шляхом голосування рекомендували затвердити проєкт історико-архітектурного опорного плану м. Кременчука.

З питання позачергового внесення змін до генерального плану м. Кременчука доповідала фахівець ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Білоконя» Ганна Айлікова. Вона зазначила, що Генплан міста було розроблено ще у 2006 році, зміни до нього вносилися зміни у 2012 році, а також позачергово з питання виділення земельних ділянок учасникам АТО. Наразі питання про необхідність внесення позачергових змін було ініційовано Кременчуцької міською радою. Зміни ці стосуються гаражних кооперативів, які вийшли за рамки виділених їм територій, включення до Генплану тих детальних планів територій, які були виконані за час від затвердження головного архітектурного документу міста та багато інших важливих містобудівних питань. Проект буде розміщено на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету, тож кременчужани зможуть з ним ознайомитися.

Система Orphus