Ви тут:
PROвсе Суспільство 

8 ознак того, що ви займаєтесь не своєю справою

8 ознак того, що ви займаєтесь не своєю справою

Робота займає половину, а то й більшу частину нашого часу. І якщо ви займаєтесь не своєю справою, це, звісно, може вплинути на ваш настрій, здоров’я і навіть стосунки з близькими людьми. Як зрозуміти, що вам потрібно змінити сферу діяльності, розповідає консультантка і профорієнтаторка Кароліна Павловська. 

1. Ви цікавитесь не тією сферою, у якій працюєте

У вільний час ви читаєте мало професійної літератури і рідко відвідуєте професійні курси чи івенти, тому що вам це не надто цікаво. Натомість цікавитесь темами, не пов’язаними з роботою. Наприклад, працюєте у рекламі, але у робочий та / або неробочий час проходите курси, переглядаєте відео на Youtube, читаєте книги, статті і Telegram-канали про підприємництво. 

2. Ви не хочете йти на роботу

Якщо після відпустки, свят чи вихідних ви все одно не хочете на роботу, вам важко прокидатися, ви чекаєте, коли робочий день нарешті закінчиться і знову настануть вихідні — варто замислитись, чому так відбувається. Чому робота не приваблює вас, навіть коли ви відпочили, сповнені енергії та сил? 

Звісно, і від улюбленої роботи потрібен відпочинок, але після нього зазвичай хочеться повернутися і планувати, за що ви візьметесь у першу чергу. Якщо ви не на своєму місці, такого не буде.  

3. Вас мотивує тільки зарплата

Приємно отримувати гідну винагороду за свою роботу — зрештою, фінанси відіграють важливу роль у нашому житті. Але коли зарплата — це єдине, що вас тримає, затриматись на одному місці довго не вийде. 

4. Ви не бачите своє майбутнє на цій роботі

Спитайте себе: «Якщо за 2-5 років я буду займатися тим самим, що й зараз, чи буду я щасливий (-а)? Чи буде мені це подобатись, як і раніше?» Якщо ви не можете уявити, що займаєтесь своєю роботою тривалий час, ця справа не для вас. 

5. Ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає

Якщо вам постійно здається, що ви можете робити щось більш значуще, якщо ви сподіваєтесь на зміни у майбутньому або хотіли б змінити щось у минулому — це не просто так. 

6. Ви не дотримуєтесь дедлайнів 

Якщо ніхто й ніщо не здатне вплинути на дотримання вами дедлайнів у роботі (ні HR, ні штраф чи загроза звільнення), якщо вам хочеться займатися будь-чим, тільки б не проєктом — це не прокрастинація й лінь, а небажання виконувати конкретні обов’язки. 

Так буває, якщо ви не бачите цінності у тому, що робите. Коли жодна важлива для вас цінність не реалізується у роботі, виходить ланцюжок: не реалізується цінність > не закривається потреба > немає мотивації > немає бажання працювати далі. 

7. Ви не використовуєте усі свої здібності

У кожної людини є певний набір талантів, навичок і цінностей. Якщо ми не реалізуємо цей свій потенціал повністю, то почуваємо себе нещасливими. 

8. Ви не любите говорити про роботу

Якщо ви неохоче розповідаєте, ким працюєте, не любите говорити про роботу або обговорюєте її лише з колегами, варто замислитись, чому так. Адже коли ви «горите» своєю роботою, вам хочеться обговорювати її з усіма і пояснювати, чому вона важлива для вас. Це як у школі, коли кожний вчитель вважає свій предмет найважливішим.

За матеріалами

Система Orphus