Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як позбутися похмілля: дієві поради

Як позбутися похмілля: дієві поради

У разі виникнення симптомів похмілля, больові відчуття під час похмілля може послабити ацетилсаліцилова кислота: “Упсарин Упса”, “Аспірин-С”. Але у великих кількостях їх вживати не можна, оскільки може виникнути виразкова кровотеча. Крім того, передозування сприяє розвитку запаморочення, нудоти, болю у шлунку, а також зниження гостроти зору та слуху. 

Не буде зайвим вживання звичайниго активованого вугілля (5-7 таблеток) або інших абсорбентів (“Ентеросгель”, “Атоксил”). Покращити емоційний стан та роботу мозку доможуть препарати “Гліцин” або “Фосфоглів”, передає 24 канал.

У разі виникнення нудоти і позиву до блювання, краще не стримувати себе і спорожнити шлунок. Категорично забороняється боротися з похміллям за допомогою алкоголю. Це лише погіршить стан.

Оптимальним є обмеження активності, бажано у стані сну. За наявності похмільної спраги замість звичайної води перевага надається використанню капустяного або огіркового розсолу, які вважають оптимально збалансованими розчинами солей калію і натрію. Це сприяє протіканню окислювально-відновлювальних реакцій в печінці.

“Ефективними засобами полегшення похмілля є – гранатовий або яблучний соки, мед, розчинений у воді, з додаванням лимону. Звичайну воду можна вживати з 3-5 таблетками “Аспаркаму” або “Панангіну” для регуляції вмісту калію і магнію. Також одним з простих засобів може бути слабкий розчин соди (півложки харчової соди на склянку води), який нормалізує зсув кислотно-лужної рівноваги. Корисно вживати молоко або кефір для зв’язування і припинення всмоктування токсинів, що накопичуються в кишечнику, або замінити м’ясним бульйоном ”, – доцент Сергій Акентьєв.

Традиційні міцні кава і чай можуть погіршити стан похмілля, спричинивши ускладнення з боку серцево-судинної системи (синдром “святкового серця”). Тому вживати стимулюючі напої категорично заборонено.

“По-перше, слід прислухатися до своїх бажань. Якщо людині хочеться спати, то потрібно спати; якщо людині хочеться їсти – то слід поїсти, але якщо цього робити не хочеться, то змушувати себе не потрібно. По-друге, варто дотримуватись дієти. Виключити: смажене, гостре, жирне, солоне. Це мають бути овочі або м’ясо на пару, каші, дієтичні супи. По-третє, варто пити побільше води. Ідеально підійде столова вода, така як “Поляна квасова”, “Боржомі”. Вода допоможе зняти інтоксикацію і зменшити зневоднення”, – психолог Вікторія Скуратова.

Летальна доза алкоголю становить від 4 до 12 грамів на кілограм (в середньому 300 мл 96% етилового спирту за відсутності толерантності до нього). Алкогольна кома розвивається при концентрації етилового спирту в крові близько 3 проміле, а смертельною концентрацією є 5-6 проміле.

Система Orphus