Ви тут:
Спорт Суспільство 

WADA на чотири роки позбавила Росію права виступати на Олімпіадах та чемпіонатах світу

WADA на чотири роки позбавила Росію права виступати на Олімпіадах та Чемпіонатах світу

Покарання діє на всі види спорту.

Як повідомляє TСН, Всесвітнє антидопінгове агенство (WADA) офіційно позбавило Росію можливості виступати на Олімпійських іграх та Чемпіонатах світу впродовж наступних чотирьох років.

Зазначається, що відповідне рішення було схвалено одноголосно.

Окрім заборони на виступи в цих змаганнях, Росія не має права також подавати й заявки на їхнє проведення. Спортсмени не зможуть виступати під національним прапором, а також була введена заборона на відвідування міжнародних спортивних заходів російськими держслужбовцями та керівництвом Олімпійського комітету Росії (ОКР) і Паралімпійського комітету Росії (ПКР).

Таким чином, виконком WADA ухвалив рекомендацію комітету організації позбавити Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) статусу відповідності Всесвітньому антидопінговому кодексу.
Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА, англ. World Anti-Doping Agency — WADA) — незалежна структура, що здійснює координацію боротьби з допінгом у спорті. Заснована у 1999 році.
У 2014 році під егідою ВАДА було проведено 283 тисяч проб на допінг у спортсменів. Проби проводили спортивні федерації та національні антидопінгові організації в 32 лабораторіях всього світу. У понад трьох тисячах аналізах виявили заборонені речовини.
Серед національних антидопінгових організацій найбільше виконали перевірку Китай (13 тисяч), Росія (12 тисяч) та Німеччина (9 тисяч).
Серед спортивних дисциплін найбільше перевірялося у футболі — 31 тисяча проба (144 зразки містили заборонені речовини). Серед інших олімпійських видів спорту найбільшу кількість аналізів проведено в легкій атлетиці (25 тисяч), велосипедному спорті (22 тисячі) та водних видах спорту (12 тисяч). Найменше — в керлінгу (306) .