Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Відсутність ліків, оздоровлення та субсидії: чорнобильці розповіли голові Полтавської ОДА про свої проблеми

Відсутність ліків, оздоровлення та субсидії: чорнобильці розповіли голові Полтавської ОДА про свої проблеми

13 грудня у Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч з представниками чорнобильських організацій Полтавщини з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

“Подія 1986 року (аварія на ЧАЕС, – ред.) була важкою. Загалом, 600 тис. людей брали участь у ліквідації аварії. З них 30 тисяч – полтавці. Наше завдання сьогодні не забути та зробити все, щоб люди, які поставили на чашу терезів своє життя заради майбутніх поколінь, мали належну допомогу і вшанування”, – голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Він зауважив, що у бюджеті 2019 року на підтримку чорнобильців було закладено 9 млн 800 тис. грн. У 2020 році таку практику на Полтавщині продовжать.

Керівник громадських чорнобильських організацій Полтавщини Віктор Шкурпела подякував та озвучив проблеми, які наразі найбільше турбують ліквідаторів.

“Питання, які назрівають сьогодні щодо соціального захисту чорнобильців, нам переважно вдається вирішувати. Але є такі, які потребують ще роботи. Зокрема, є проблема щодо безкоштовного забезпечення ліками чорнобильців. Також ми просимо сприяти виділенню допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи і за рахунок місцевих бюджетів”, – сказав він.

У свою чергу директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА Людмила Корнієнко повідомила, що на наступний рік за напрямком соціального захисту чорнобильців буде спрямовано 11 млн грн. Це на 12% більше. Однак програма стане більш дієвою, якщо до її фінансування приєднаються і міста та райони. Наразі ж, якщо з обласного бюджету передбачено 11 млн, то з усіх місцевих разом лише 3 млн 400 тис.

“Всі заходи, які були напрацьовані раніше, цього року залишаються і навіть розширюються. Основна увага буде приділена оздоровленню чорнобильців. Плануємо також проводити додаткову виплату на оздоровлення у місцевих санаторіях. Щодо забезпечення ліками, то всі кошти, які спрямовувалися з державного і місцевого бюджетів та йшли через органи соціального захисту, ми направляли КП “Полтавафарм”. Однак, протягом останнього кварталу буквально у всіх районах склалася ситуація, що чорнобильці не можуть отримати ліки за рецептами через відсутність даних медикаментівів”, – сказала Людмила Корнієнко.

Також  Віктор Шкурпела озвучив проблему, яка виникла в процесі реалізації реформи монетизації субсидій. Зокрема, чорнобильці Лубенщини скаржаться, що “Лубнигаз” погрожує їм відключенням через заборгованість, яка виникла внаслідок несвоєчасного інформування споживачів з боку банківської установи (СМС повідомлення не надходили споживачам).

“Найбільше у нас Чорнобильців проживає у Лубенському районі. Їм “Лубнигаз” погрожує відключенням”, – сказав Віктор Шкурпела.

На це Людмила Корнієнко відповіла, що, дійсно, в перший місяць СМС повідомлення не спрацювало. “Однак ми кожному чорнобильцю роздрукували і вручили повідомлення про порядок сплати комунальних послуг”, – зауважила вона.

“Те що роздрукували і роздали – добре. Але слід отримати зворотній зв’язок: чи зрозуміли? чи скористалися? Ця проблема може накопичуватися місяць за місяцем. Її треба вирішувати”, – наголосив Олег Синєгубов.

Людмила Корнієнко відповіла, що над вирішенням даної проблеми уже працюють.

“Ми звернулися до Міністерства соціальної політики. І буквально вчора опублікований проєкт постанови Кабінету міністрів, у якому передбачається перехід на готівку пільговикам раніше. Тоді з’явиться альтернатива: отримувати субсидії через Ощадбанк чи готівкою. Щойно постанова буде прийнята, ми відразу повідомимо пільговиків і запропонуємо вибір”, – сказала вона.

Також у вівторок, 17 грудня, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА запланувала поїздку до Лубен на зустріч з чорнобильцями, на якій хочуть також вирішити проблему з “Лубнигазом”.

поширити новину: