Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє імпортувати електрику з Росії

Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє імпортувати електрику з Росії

Верховна рада України схвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт “Про внесення змін до закону України “Про ринок електричної енергії”, який передбачає можливість тимчасового регулювання цін на ринку електричної енергії.

За відповідний законопроєкт №2233 проголосувало 274 депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, тарифному регулятору (НКРЕКП) дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку.

Документом також забороняється продаж та/або постачання електроенергії, імпортованої з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.

Відповідно до закону, тимчасово, до 31 грудня 2020 року, регулятор має повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. 

поширити новину: