Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від 10 смертельно небезпечних хвороб, – ЦГЗ

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від 10 смертельно небезпечних хвороб, – ЦГЗ

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від 10 смертельно небезпечних хвороб. На цьому наголошують у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА.

  1. Гепатит В – викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.
  2. Туберкульоз – передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.
  3. Поліомієліт – викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді – повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту є невиліковною.

Читайте також: Новий Перелік медичних протипоказань до щеплень має низку переваг

    4. Дифтерія – передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.

    5. Кашлюк – передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який  може призвести до зупинки дихання.

   6. Правець – передається при потраплянні в рани зараженого ґрунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.

   7. ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) – передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), “зараження” крові (сепсису).

   8. Кір – передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.

   9. Краснуха – передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.

  10. Епідемічний паротит (свинка) – передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.

Нагадаємо, що минулого тижня у Полтаві виявили два випадки кору, джерело зараження яких невідоме.

Коли і з яким інтервалом вакцинуватись – визначено національним Календарем профілактичних щеплень.