Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Омельницькій ОТГ працюють над розвитком сільського зеленого туризму

В Омельницькій ОТГ працюють над розвитком сільського зеленого туризму

В Омельницькій об’єднаній територіальній громаді працюють на розвитком сільського зеленого туризму. Для цього 13 грудня запросили представників туристичних агенцій Полтави для ознайомлення із зеленими садибами в селі Омельник на стадітур ”Омельницькими стежками, що ведуть у дитинство”.

Кожна окрема садиба відрізняється від іншої. Приміром, у садибі ”У тьоті Моті” туристам покажуть розпалювання традиційної української печі, проведуть майстер-класи з випічки хлібу, ліплення вареників, приготування борщу чи вергунів. Між цим не забудуть розповісти про давній український побут та традиції. Все це організовують під керівництвом тьоті Моті – Наталії Лимаренко.

Пізнати таїнства ворожіння, дізнатись свою долю, посмакувати запашного чаю та придбати ляльку-мотанку можна у садибі ”Під знаменами чародійства”. Зазирнути у майбутнє допоможе знахарка Василина або Таїсія Сивокінь.

Після ознайомлення з українськими традиціями та ворожіннями туристам пропонують відвідати садибу ”Затишний вікенд”,  такий собі світський салон, який призначений для інтелектуальних та інтелігентних розмов.

Оскільки у громаді лише починаються працювати із зеленим туризмом, голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва звернулась до представників туристичних агенцій за порадами, яким чином його краще розвивати.

”Ми вам показали кілька локацій. І хотілося б почути, як все це вдосконалювати. На кожній садибі повинна бути та аудиторія, якій це цікаво. Якщо у світський салон приїхали туристи, які люблять класичну музику, то їм має бути це цікаво. Ми повинні говорити про те що видатні особистості – Галагани, Калачевський (український композитор, автор «Української симфонії»), Петро Чайковський російський композитор – вийшли з цих країв. Без такого салонного туризму Омельницька громада не може існувати. Адже про українські традиції розкажуть у кожній громаді. А ми повинні мати такі родзинки”, – говорить Олександра Шереметьєва.

Створюючи туристичні маршрути у громаді, представники туристичних агенцій порадили акцентувати на власних родзинках – цікавих особистостей громади чи видатних уродженців. Також не варто забувати й про проживання та розвивати цей напрямок, адже туристи можуть приїхати на кілька днів.

Читайте також: В Омельнику на Полтавщині презентували новий туристичний маршрут

Нагадаємо, село Омельник отримало визнання та перемогу, стало ”Селом року – 2018” за підсумками участі у всеукраїнському соціальному проекті ”Сільський ревізор”.

У 2019 році в Омельнику вперше організували фестиваль “Чарівна симфонія козацтва”. Це проект-переможець Всеукраїнського конкурсу “Малі міста – великі враження”. Фестиваль відбувся 31 серпня.

Мистецьке дійство було присвячене всесвітньо відомому композитору Петру Чайковському, рід якого походить з Омельника. Прадід композитора був сотником козацької сотні Миргородського полку, а дід композитора народився у Троїцькому (колишня Фрунзівка Глобинського району), вчився у Києво-Могилянській академії, де змінив прізвище Чайка на Чайковський.

У 2020 році фестиваль відбудеться 30-31 травня.

поширити новину: