Ви тут:
Суспільство Україна – ЄС 

Уповноважена із захисту української мови зможе виконувати свої обов’язки через півроку

Уповноважена із захисту української мови зможе виконувати свої обов’язки через півроку

У Кабінеті міністрів України відбулася перша пресконференція Уповноваженої з захисту української мови Тетяни Монахової.

Вона розповіла, що зможе приступити до виконання своїх обов’язків та реагувати на порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» через півроку, коли буде створено апарат із відділом юристів, повідомляє Портал мовної політики. Поки що ж працюватиме над тим, щоб запустити роботу секретаріату.

“Будуть створені офіційні сторінки і в соціальних мережах. Ми збираємося встановити постійне інформування про нашу роботу, отримувати фідбек, відповідати, реагувати”, – повідомила Монахова.

Вона зауважила, що те, якою мовою людина спілкується у побуті, – це її особистий вибір, за який не може бути покарання.

Тетяна Монахова – доктор філологічних наук, завідувачка кафедри журналістики Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Є автором понад 40 наукових публікацій, зокрема трьох посібників із грифом МОНУ.

Звданнями Уповноваженого із захисту державної мови є: захист української мови як державної; захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя на всій території України й усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.

Також Уповноважений забезпечує моніторинг виконання законодавства про державну мову й державних цільових програм; розглядає скарги фізичних і юридичних осіб на дії та бездіяльність органів влади щодо дотримання вимог законодавства про державну мову; спрямовує до низки органів подання про проведення службових розслідувань і притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про державну мову; складає протоколи та застосовує стягнення тощо.

Система Orphus